دست به یكی غول ها مقابل هواوی!

دست به یكی غول ها مقابل هواوی!

توسعه نرم افزار: دولت ژاپن باز اعلام نموده است كه می خواهد همكاری های مخابراتی و ارتباطی خودرا با شركت چینی هواوی قطع كند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، به نظر می آید كه تلاش آمریكا برای تخریب شركت چینی هواوی و پیشگیری از عقد قرارداد این شركت با سایر اپراتورهای مخابراتی كشورهای دیگر موفق شده است.
ماه گذشته بود كه سناتورهای آمریكایی در نامه ای خطاب به جاستین ترودو، نخست وزیر كانادا نوشتند كه به منظور پیشگیری از به خطر افتادن امنیت ملی كشورش، همكاری با شركت چینی هواوی برای توسعه شبكه اینترنت ۵g را قطع كند اما حالا به نظر می آید كه ایالات متحده درصدد است تا از سایر شركای تجاری و اقتصادی خود نظیر آلمان، ایتالیا و ژاپن باز درخواست كند كه به قطع همكاری با این شركت چینی اقدام نمایند.
حالا تازه ترین اخبار انتشار یافته از آن حكایت می كند كه ژاپن باز همچون برخی دیگر از كشورهای هم پیمان ایالات متحده آمریكا نظیر بریتانیا، استرالیا و نیوزلند به همكاری های مخابراتی و اینترنتی خود با شركت چینی هواوی اختتام دهد چراكه معتقدند تجهیزات بكاررفته توسط این شركت اطلاعات كاربران و مقامات كشورهای دیگر را تحویل دولت چین داده و به عبارتی دیگر به منظور جاسوسی به كار گرفته میگردد.
طبق گزارش رویترز، دولت ژاپن این تصمیم را در امتداد حفاظت از حریم خصوصی كاربران و شهروندان این كشور و همین طور ارتقای امنیت سایبری نهاد و سازمان های مختلف ژاپنی اتخاذ نموده است. بدین ترتیب برمبنای اخبار انتشار یافته ژاپن دیگر نمی خواهد به خریداری، تهیه و نصب تجهیزات مخابراتی و شبكه های اینترنتی و ارتباطی از هواوی ادامه دهد تا بدین ترتیب خرید، تجارت و همكاری با این شركت چینی را به صورت كلی ممنوع كند.
به نظر می آید كه هواوی در طول یك سال اخیر به شدت زیر تیغ ایالات متحده آمریكا و به تبع آن برخی دیگر از كشورها قرار گرفته است با اینكه بارها مقامات این شركت چینی تمامی اتهامات وارده نظیر جاسوسی و حمایت دولت چین را رد و تكذیب كرده اند، اما همچنان تحت فشار از طرف دولت بعضی از كشورها قرار گرفته است.
این شركت همین طور سپس دستگیری و بازداشت مدیر ارشد مالی در كانادا به بهتان نقض تحریم های آمریكا بیشتر از پیش تحت فشارهای سیاسی قرار گرفته است.
هواوی دومین شركت تولیدكننده موبایل و گوشی هوشمند در جهان و یكی از فعال ترین اپراتورهای مخابراتی به حساب می آید كه با كشورهای بسیاری درباره برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G همكاری كرده است.
ماجرا از اوایل سال جاری میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا مقابل ایالات متحده از آنها استفاده نماید.
به قول بعضی از تحلیلگران، تلاش آمریكا برای قطع همكاری سایر كشورها با شركت هایی نظیر هواوی تنها برای ضربه زدن به اقتصاد چین و افزایش تبعات منفی جنگ تجاری میان این كشور با آمریكا است چراكه هواوی با فروش بسیار عالی و عملكرد موفقیت آمیزی كه در زمینه عرضه گوشی و گجت های هوشمند و هم چنین نمایش خدمات مخابراتی دارد، توانسته است گردش مالی بسیار خوبی را برای چین به ارمغان بیاورد و در صدر لیست پرفروش ترین برندهای تكنولوژی و گوشیهای هوشمند حتی بالاتر از اپل آمریكا قرار گرفته است. گرفتن بازار فروش كشورهای مختلف از هواوی بدون شك می تواند در كاهش قابل توجه میزان فروش كلی این شركت موثر باشد و ضربه مهلكی به اقتصاد چین وارد كند.1397/09/17
14:53:48
5.0 / 5
5073
تگهای خبر: آمریكا , اینترنت , توسعه , شبكه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
devsoft