دولت آمریكا غول مخابراتی چین را به رشوه خواری متهم كرد

دولت آمریكا غول مخابراتی چین را به رشوه خواری متهم كرد

توسعه نرم افزار: وزارت دادگستری آمریكا در ادامه نبرد تجاری با شركت های فناوری چینی، این دفعه غول مخابراتی این كشور زد تی ای را به رشوه خواری متهم كرده است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از تكنولوژی نیوز، وزارت دادگستری آمریكا می گوید در حال تحقیق در مورد عملكرد زد تی ای است تا مشخص شود آیا این شركت به برخی مقامات خارجی رشوه پرداخت كرده یا خیر. در صورت اثبات این مساله دولت آمریكا برای وضع مجازات های جدید ضد زد تی ای بهانه ای جدید خواهد یافت.
دولت آمریكا قبل از این با متهم كردن شركت چینی هواوی به جاسوسی سایبری به نفع پكن تلاش نموده بود تا كشورهای دیگر را از همكاری با آن بازدارد. اما تا به امروز بیشتر متحدان اروپایی و آسیایی كاخ سفید درخواست های دولت ترامپ دراین زمینه را رد كرده اند.
تحقیقات در مورد زد تی ای در آمریكا از سال ۲۰۱۷ و بعد از متهم شدن آن به دور زدن تحریم های ایالات متحده بر ضد ایران و تلاش غیرقانونی برای دستیابی به فناوری آمریكایی شروع شد و آمریكا به همین علت زد تی ای را ۸۹۲ میلیون دلار جریمه كرد.
نكته جالب این است كه دولت آمریكا تصریح كرده كه رشوه خواری مورد اشاره در رابطه با مقامات آمریكایی رخ نداده، اما باز هم با تسری فرامرزی قوانین داخلی خود به دنبال بهانه ای برای تحریم و اعمال فشار به زد تی ای است.


منبع:

1398/12/25
15:53:44
5.0 / 5
3808
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
devsoft