برای باز كردن موبایل؛

انگشتری كه اثر انگشت مصنوعی تولید می كند

انگشتری كه اثر انگشت مصنوعی تولید می كند

توسعه نرم افزار: انگشتری ساخته شده كه می تواند اثرانگشت مصنوعی تولید نماید. این اثر انگشت برای باز كردن قفل موبایل وتایید پرداخت آنلاین كاربرد دارد و فاش شدن آن نیز مانند اطلاعات بیومتریك فرد خطرناك نیست.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از دیلی میل، شركت امنیت سایبری« كاسپراسكای» یك انگشتر ابداع كرده كه می تواند اثر انگشت های یگانه ای بسازد و كاربر می تواند از آن برای باز كردن قفل موبایل یا احراز هویت برای پرداخت استفاده نماید.
این انگشتر با پرینتر سه بعدی ایجاد می شود و هدف از تولید آن راهی برای جلوگیری از سرقت اطلاعات بیومتریك افراد است. اثر انگشت واقعی را نمی توان تغییر داد و در صورت لو رفتن، اطلاعات فرد برای همیشه فاش می شود. اما با كمك این وسیله می توان اثر انگشت هایی خاص تولید كرد. پژوهشگران كاسپراسكای برای ساخت این انگشتر با «بنجامین وای» طراح ۳ بعدی همكاری كردند تا یك اثر انگشت مصنوعی بسازند. این انگشتر از نوعی لاستیك ساخته شده كه حاوی هزاران فیبررسانا است و در حلقه ای از جنس نقره قرار گرفته اند.
سطح این انگشتر را می توان مانند انگشت واقعی روی اسكنر بیومتریك فشار داد تا قفل موبایل و در را بازیا یك پراخت آنلاین را تایید كند. برای تضمین یگانه بودن هریك از طرح های اثر انگشت در انگشتری معمولی از یك نرم افزار مخصوص استفاده می شود و سپس به وسیله فیبرهای رسانایی كه بطور تصادفی توزیع شده اند، خاص و یگانه می شوند و قابل استفاده خواهند بود. اگر انگشتر مذكور گم شود یا اثر انگشت تولیدی آن فاش شود، فرد می تواند یك حلقه دیگر را با طرح اثرانگشتی جدید جایگزین كند. متاسفانه این انگشتر مجهز به خاصیت های امنیتی فقط به شكل طرح اولیه است و شركت روسی مذكور تصمیمی برای تولید تجاری آن ندارد.

1398/09/14
13:14:37
5.0 / 5
5197
تگهای خبر: آنلاین , شركت , نرم افزار
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
devsoft