اقدامات تحقق دولت الكترونیك در مجلس بررسی می شود

اقدامات تحقق دولت الكترونیك در مجلس بررسی می شود

به گزارش توسعه نرم افزار كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اقدامات انجام شده برای تحقق دولت الكترونیك در كشور را مورد بررسی قرار می دهد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مهر، تحقق دولت الكترونیك در كشور مطابق با تكالیف مواد ۶۷ و ۶۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه به وزارت ارتباطات تكلیف شده است.
كمیسیون و صنایع معادن مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه در جلسه بعدازظهر خود، مبحث تحقق این مواد از قانون برنامه ششم توسعه را در دستور كار قرار داده است.
براین اساس مقرر شده است كه گزارشی در مورد اقدامات صورت گرفته جهت تحقق دولت الكترونیك برپایه تكالیف مواد ۶۷ و ۶۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه از جانب وزارت ارتباطات به این كمیسیون عرضه و در مورد آن با حضور متولیان دولت الكترونیك، بحث و بررسی شود.
آخرین رتبه بندی كشورها (مربوط به پایان سال ۲۰۱۸) از نظر شاخصهای EGDI كه مبین وضعیت پیاده سازی دولت الكترونیك در جهان به حساب می آید، نشان داده است كه ایران در بین ۱۰۶ كشور جهان رتبه ۸۶ را دارد.
مطابق برنامه ششم توسعه، ایران باید از آغاز این برنامه تا آخر آن (ظرف ۵ سال تا ۱۴۰۰ ) حداقل ۳۰ رتبه در جایگاه دولت الكترونیك ارتقا پیدا كند.


منبع:

1398/08/16
19:18:48
5.0 / 5
5113
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
devsoft