حواستان به پیامك های كارت سوخت باشد

حواستان به پیامك های كارت سوخت باشد

به گزارش توسعه نرم افزار از زمان شروع طرح ˮ اجبار استفاده از كارت سوخت شخصیˮ تاكنون، پیامك هایی با عناوین مختلف با مبحث كارت سوخت برای بعضی از افراد ارسال می شود و متاسفانه كسانی كه به این پیام ها روی خوش نشان دادند، طعمه كلاه برداران شده اند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، با شروع این طرح، عرصه برای جولان سواستفاده كنندگان باز شد و افراد فرصت طلب گام هایی را در این عرصه برداشته اند. درواقع فرآیند كار این افراد اینگونه است كه با ارسال پیامك هایی و دریافت اطلاعات كامل كارت بانكی شخص حساب فرد را به صورت كامل خالی می كنند.
البته بعد از ارسال اینگونه پیام ها، با گذشت مدت زمانی پیام دیگر برای آگاه سازی و اعلام اخطار برای افراد ارسال می شود. پلیس فتا هم ضمن اقداماتی كه در این راستا انجام داده اخطار داده است كه به منظور ثبت نام و تكمیل فرآیند دریافت كارت سوخت متقاضیان حتما به مراكز پلیس +۱۰ رجوع كنند و تمام شهروندان باید به این مسئله آگاهی داشته باشند كه فریب كلاه برداران را نخورند.
چندی قبل هم شركت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در اطلاعیه اعلام نمود كه "با توجه به ارسال پیامك هایی به تلفن همراه برخی هموطنان با مبحث سهمیه بندی بنزین و معرفی سایت های غیرقانونی و جعلی برای سوءاستفاده از اطلاعات شخصی و بانكی مردم، لازم است هموطنان در اینباره هوشیاری كامل داشته باشند و از هر گونه ثبت نام، عرضه اطلاعات شخصی و بانكی و هم پرداخت وجه از راه وب سایت های مورد اشاره خودداری كنند".
اما با وجود هشدارها، این پیامك ها همچنان ارسال شده و قربانی می گیرند؛ در تازه ترین این اتفاق، این پیامك با مضمون آخرین فراخوان نام نویسی كارت سوخت همراه با یك لینك برای بعضی از افراد ارسال شده است. البته پس از دقایقی پیامك هشداری در خصوص این كه پیامك ارسالی با هر عنوان و محتوایی درمورد فراخوان نام نویسی كارت سوخت یا نصب اپلیكیشن در رابطه با آن جعلی و به قصد سرقت اطلاعات كارت بانكی بوده است ارسال و اعلام شده كه باید در صورت ورود به سایت یا نصب اپلیكیشن سریعا نسبت به تغییر رمزهای كارت بخصوص رمز دوم اقدام گردد.
هزینه مصوب برای صدور كارت هوشمند سوخت، مبلغ ۱۰ هزار تومان است كه به صورت حضوری در دفاتر پلیس +۱۰ یا هنگام تحویل كارت هوشمند سوخت توسط مأموران پست دریافت می شود.1398/07/29
23:29:58
5.0 / 5
5176
تگهای خبر: شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
devsoft