رئیس پژوهشگاه فضایی ایران:

فناوری سنجش از دور به پلیس مبارزه با مواد مخدر آموزش داده می شود

فناوری سنجش از دور به پلیس مبارزه با مواد مخدر آموزش داده می شود

به گزارش توسعه نرم افزار رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از آموزش فناوری فضایی سنجش از دور به نیروهای پلیس مبارزه با مواد مخدر در چارچوب تفاهم همكاری اطلاع داد.حسین صمیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نقش فناوری سنجش از دور و كاربرد آن در پایش و مدیریت محیط زیست، اظهار داشت: همه روزه حجم انبوهی از داده ها و تصاویر ماهواره ای به زمین ارسال می شود كه تحلیل این اطلاعات انبوه مستلزم داشتن دانش كافی در این زمینه است تا با تفسیر پدیده ها در تصاویر ماهواره ای، كاربردهای آن در تحلیل شرایط محیطی مشخص شود.
وی اظهار داشت: در این راستا پژوهشگاه فضایی ایران در چارچوب تفاهمنامه، همكاری خویش را با پلیس مبارزه با مواد مخدر با هدف استفاده از داده های فضایی در پایش محیط شروع كرده است.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به تعامل خیلی خوب پلیس مبارزه با مواد مخدر با پژوهشگاه فضایی ایران به علت درك درست از فناوری فضایی و اعتقاد به ضرورت استفاده از فناوری برای توسعه توانمندیهای پلیس، اظهار داشت: در این راستا همكاریهای ما با پلیس مبارزه با مواد مخدر، به خوبی پیش می رود.
وی اظهار داشت: الان در چارچوب این تفاهمنامه، كارگاه آموزشی فناوری سنجش از دور با هدف عرضه آموزش های تخصصی لازم به پلیس مبارزه با مواد مخدر در حال انجام می باشد.
صمیمی اضافه كرد: هدف از برگزاری این دوره آموزشی، آشنایی نیروهای پلیس مبارزه با مواد مخدر با فناوری سنجش از دور و نحوه استخراج اطلاعات از تصاویر ماهواره ای است. انتظار می رود شركت كنندگان این دوره در انتها بتوانند ضمن آشنایی با مفاهیم و تكنیك های مختلف سنجش از دور، با نحوه استخراج بعضی از مهمترین شاخصهای سنجش از دور برای پایش محیط به صورت عملی آشنا گردند.
وی تصریح كرد: در همین راستا راه اندازی مركز سنجش از دور تخصصی را هم برای مجموعه پلیس مبارزه با مواد مخدر مدنظر داریم.
به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مهر، سال قبل وزیر ارتباطات از شناسایی مزرعه كشت خشخاش با استفاده از فناوری سنجش از دور اطلاع داده بود.
وی اظهار داشت: در پایش سطوح زیركشت كشور توسط پژوهشگاه فضایی ایران، به مزرعه ای ۷۰هكتاری در یكی از شهرهای كشور برخوردند كه در آن خشخاش كشت می شود.
آذری جهرمی از پلیس مبارزه با مواد مخدر خواست تا در این زمینه از داده های فضایی استفاده نماید.
در این راستا، تفاهم همكاری میان پژوهشگاه فضایی ایران و پلیس مبارزه با مواد مخدر به امضا رسید.

1398/07/21
14:40:09
5.0 / 5
4637
تگهای خبر: تخصص , توسعه , شركت , فناوری
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
devsoft