كاربران iOS ۱۳ مراقب باشند

كاربران iOS ۱۳ مراقب باشند

توسعه نرم افزار: اپل به كاربران و دریافت كنندگان نسخه جدید iOS13 در مورد لطمه پذیری امنیتی بعضی از اپلیكیشن های كیبورد آگهی داد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، شركت اپل بعنوان توسعه دهنده سیستم عامل آی اواس، اخیرا نسخه جدیدی از آن (iOS13) را برای دسترسی و استفاده كاربران منتشر نموده است و خیلی از كاربران گوشیهای آیفون نیز آنرا بر روی دستگاه خود دریافت و نصب كرده اند.
اما اخیرا اپل خطاب به تمامی كاربران و دریافت كنندگان نسخه جدید iOS ۱۳ در مورد لطمه پذیری و ضعف امنیتی موجود در بعضی از اپلیكیشن های كیبورد در نسخه های مبتنی بر این سیستم عامل آگهی داده است.
بر اساس گزارش CNN، از اپلیكیشن های كیبورد مبتنی بر iOS ۱۳ كه اپل درباب آنها بیانیه منتشر نموده و به كاربرانش آگهی داده است، می توان به سوئیفتكی (SwiftKey) مایكروسافت و جی بورد (Gboard) گوگل اشاره نمود.
به گفته اپل، این لطمه پذیری و حفره های امنیتی به هكرها و مجرمان سایبری اجازه دسترسی كامل و نفوذ به اطلاعات شخصی و محرمانه ذخیره شده در گوشی كاربران را می دهد. این بدان معناست كه بدون نیاز به دسترسی كامل به گوشی، هكرها از طریق دور قادر خواهند بود پرتكل های امنیتی را دور زده و به داده های موردنظر خود برسند.
منبع:

1398/07/05
13:54:03
5.0 / 5
4836
تگهای خبر: آیفون , توسعه , سیستم , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
devsoft