مایكروسافت به توسعه بلاك چین می پردازد

مایكروسافت به توسعه بلاك چین می پردازد

توسعه نرم افزار: به نظر می آید كه مایكروسافت با همكاری شركت Nasdaq می خواهد به توسعه فناوری بلاك چین بپردازد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، فناوری بلاك چین كه به تازگی نام آن زیاد به گوش می خورد و در استخراج و كسب ارزهای دیجیتالی كاربرد فراوانی دارد، حالا مقرر است توسط مایكروسافت و شركت Nasdaq به منظور توسعه تكنولوژی های مربوطه و سیستم های مالی NFF بكار گرفته شود.

با توجه به گسترش روزافزون فناوری های نوینی همچون بلاك چین (Blockchain)، هوش مصنوعی (artificial intelligence) و یادگیری ماشینی (machine learning) در صنایع و حوزه های مختلف تكنولوژی همچون ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده، به نظر می آید كه فناوری بلاك چین هدف اصلی و محوری غول های تكنولوژی و شركت های بسیاری در جهان است تا در زمینه های مختلف بكار گرفته شود.

گسترش و بهره مندی از فناوری بلاك چین مایكروسافت این امكان را به تمامی سازمان ها، موسسات و مشتریانش می دهد تا از زیرساخت های تجارت مالی بهره برده و به پرداخت تراكنش های مالی و تجاری خود بپردازند.

به گفته وب سایت Invest In Blockchain، مایكروسافت مدعی شده است كه این ادغام یك سیستم بلاك چینی را به مرحله تولید و بهره وری می رساند كه بدین وسیله تكنولوژی های مختلف قادر خواهند بود با یكدیگر كار كنند و عملكرد بهتری داشته باشند.

بسیاری از كارشناسان برآورد كرده اند كه سال آینده میلادی سال شكوفایی تكنولوژی های جدید همچون بلاك چین خواهد بود و این تكامل به مدیریت هرچه بهتر سیستم های مالی و تراكنش و مبادلات تجاری در جهان كمك بسیاری خواهد نمود.

فناوری بلاك چین در واقع نوعی دیتابیس یا پایگاه داده است كه روی یك یا چند سرور خاص قرار ندارد، بلكه روی تمام كامپیوترهایی كه به شبكه متصل می شوند، توزیع شده است.
1397/08/14
12:56:18
5.0 / 5
4941
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
devsoft