ماجرای كلاهبرداری جدید به اسم كارت سوخت

ماجرای كلاهبرداری جدید به اسم كارت سوخت

توسعه نرم افزار: قرار بود كارت سوخت با هدف سروسامان دادن به وضعیت سوخت وارد میدان شود اما ظاهرا عرصه برای كلاهبرداری به شكل های مختلف نیز به وجود آمده است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، چند روزی است كه پیامكی از شماره ۹۸۵۰۰۰۵۷۰۵۴ به تلفن همراه بعضی از مردم با سوژه "ثبت نام سهمیه بندی بنزین" آمده كه این پیامك ها حاوی لینكی جهت دریافت اطلاعات كارت بانكی و پرداخت وجهی جهت ثبت نام است. در واقع پروسه كار این افراد اینگونه است كه با دریافت اطلاعات كامل كارت افراد حساب فرد را بطور كامل خالی می كنند.
در همین راستا، پلیس فتا آگهی داده است كه به منظور ثبت نام و تكمیل پروسه دریافت كارت سوخت متقاضیان حتما به مراكز پلیس +۱۰ بازگشت كنند البته در این بین پلیس اقداماتی را برای كنترل این شیوه كلاه برداری انجام داده است اما تمام شهروندان نیز باید به این مساله آگاهی داشته باشند كه فریب كلاه برداران را نخورند.

خبری از سهمیه بندی بنزین نیست
با این وجود مسئولان نفتی چندین بار به صراحت اعلام نموده اند كه دولت هیچ برنامه ای برای سهمیه بندی بنزین ندارد، حتی بیژن زنگنه - وزیر نفت - در آخرین صحبت های خود در این زمینه اظهار داشت: درباره سهمیه بندی بنزین و دو نرخی كردن قیمت این فرآورده تصمیمی اتخاذ نشده و به ما ابلاغ نشده است اما برای همه خودروهایی كه در ایران شماره شده اند، كارت هوشمند سوخت صادر شد، فایده كارت سوخت در زمان سهمیه بندی است و غیر از آن بی معناست.
وی با بیان این كه اگر بخواهیم بنزین را سهمیه بندی نماییم بهتر است از كارت بانكی استفاده شود، اظهار نمود: بیشتر از ۲ میلیون كارت هوشمند سوخت جدید بنزین صادر شده كه یك میلیون آن به باجه پست برگشت خورد است. تا وقتی سهمیه بندی صورت نگیرد، مردم استفاده از كارت سوخت را جدی نمی گیرند. با كارت هوشمند سوخت شخصی هر چند بار می توانند در جایگاه های عرضه سوخت گیری كنند، اما با كارت جایگاه تنها ۳۰ لیتر می توانند سوخت گیری كنند.
او اما با بیان این كه كارت هوشمند سوخت زمانی مفید می باشد كه سهمیه بندی مطرح باشد، اظهار داشت: برخی هم معتقدند كارت هوشمند سوخت برای كسب اطلاعات می تواند مفید باشد، اما بنظر می رسد اگر هدف تنها كسب اطلاعات باشد به زحمت آن نمی ارزد. الان ۹۹.۹ درصد كارت های هوشمند سوخت كلانشهرها صادر گردیده است و از آنجائیكه به سبب استفاده از كارت های هوشمند سوخت جایگاه داران استفاده از كارت هوشمند سوخت شخصی با استقبال روبه رو نشد، محدودیتی در این زمینه لحاظ شده است؛ این محدودیت در كلانشهرها احتمالاً بیشتر هم خواهد شد؛ تا وقتی سهمیه بندی انجام نشود، مردم كارت هوشمند سوخت را جدی نمی گیرند.

بابت كارت سوخت به جایگاهداران پول ندهید
علاوه بر این چندی قبل هم طی تماسهای تلفنی و گزارش های مردمی كه به ایسنا اعلام شده است، در بعضی از جایگاه ها متصدیان جایگاه در ازای كارت سوخت مبلغی را از مشتریان دریافت می كنند كه برمبنای گفته های فاطمه كاهی - سخنگوی شركت ملی پخش فراورده های نفتی - به ایسنا، این كار كاملا غیرقانونی بوده و هیچ جایگاهی حق دریافت هزینه جداگانه را از مشتریان ندارد.
وی با تاكید بر این مساله كه جایگاه ها نباید بابت كارت سوخت مبلغی دریافت نمایند، اظهار نمود: مشتریان در صورت برخورد با این مساله می توانند به منظور گزارش تخلف با شماره ۰۹۶۲۷ تماس حاصل كنند.1398/06/17
01:33:27
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: برنامه , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
devsoft