معاون امور صنایع سازمان صنعت مطرح كرد؛

تلاش وزارت صنعت برای افزایش تعرفه واردات تلفن همراه

تلاش وزارت صنعت برای افزایش تعرفه واردات تلفن همراه

به گزارش توسعه نرم افزار معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت كردستان اظهار داشت: خوشبختانه سیاست هایی خوبی در وزارت صنعت و معدن در جهت پشتیبانی از تولیدات برندهای داخلی و برندسازی شكل گرفته است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، پیمان الماسی در مراسم رونمایی از دو مدل گوشی تازه ساخت شركت آلفاموب استان كردستان با اشاره به تولید یك درصد گوشی مورد نیاز كشور در داخل، اظهار نمود: كشورمان نیازمند ۲۴ میلیون گوشی است كه حدود ۲۰۰ هزار گوشی هم اكنون تولید می شود و ما در این زمینه كمبود داریم.
وی ادامه داد: خوشبختانه سیاست هایی خوبی در وزارت صنعت و معدن در جهت پشتیبانی از برندهای داخلی و برندسازی شكل گرفته است.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان كردستان عنوان كرد: هم اكنون تعرفه واردات تلفن همراه پنج درصد بوده اما تعرفه قطعات آن ۱۵ درصد است كه این مسئله باید اصلاح گردد.
وی افزود: اگر بتوانیم تعرفه واردات تلفن همراه را به ۲۰ درصد افزایش دهیم بطور قطع تولید داخلی توجیه اقتصادی خواهد داشت كه از جانب وزارت خانه هم این مسئله پیگیری خواهد شد.

الماسی، یكی دیگر از سیاست های وزارت صنعت معدن را ورود سرمایه گذاران خارجی به داخل كشور دانست و اظهار داشت: به علت تحریم ها بعضی از شركت های خارجی بازار ایران را ترك می كنند كه نیاز هست از برندهای داخلی حمایت شود.
ایشان در ادامه با بیان اینكه ۲۰ هزار گوشی را تابحال برای شركت آلفاموب ثبت سفارش كرده ایم، افزود: معافیت گمركی برای قطعات موردنیاز و همینطور سرمایه در گردش هم برای این شركت لحاظ خواهد شد.
معاون صنایع سازمان صنعت معدن كردستان با تاكید بر حمایت این سازمان از تولیدات داخلی، اظهار داشت: شهر بانه قطب تولید لامپ كم مصرف در كشور است و این شهر ۶۰ درصد، بالغ بر ۱۰ میلیون لامپ كم مصرف كشور را تولید می كند.
وی با اشاره به اینكه در بحث صادرات مشكل خاصی وجود ندارد، تصریح كرد: ثبت سفارش و تایید واردات هم در اختیار استان است و از این مقوله هم حمایت می نماییم.
علی خداویسی، دبیر كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان كردستان، هم در ادامه اظهار نمود: فعالیت های شركت های بومی همچون آلفاموب به اشتغال پایدار تبدیل خواهد شد چون از پایه درست شكل گرفته است.
ایشان در ادامه اجرای طرح ریجستری را در كاهش قاچاق گوشی همراه بسیار اثرگذار دانست و اظهار داشت: نسیت به سال قبل شاهد ۸۰ الی ۹۰ درصد كاهش قاچاق گوشی همراه در كشور بوده ایم.

دو مدل گوشی همراه تولید داخلی (A هشت پلاس و T وان) محصول شركت آلفاموب با همكاری گروه تجاری بلووم در استان كردستان رونمایی گردید.
به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، آلفاموب یك شركت بومی استان كردستان و تولیدكننده تلفن همراه و تبلت در ایران است كه شامگاه شنبه(9 شهریورماه) با برگزاری مراسمی، از دو مدل گوشی جدید خود رونمایی نمود.
مدیرعامل شركت آلفاموب در این مراسم اظهار نمود: شركت آلفاموب از سال 94 تاسیس شده است كه تابحال بیشتر از شش مدل گوشی را تولید كرده و علاوه بر این امشب هم از دو مدل دیگر خود رونمایی خواهد نمود.
سید دانیال حسینی، اضافه كرد: در گذشته تولید گوشی آلفاموب فقط در كردستان صورت می گرفت و توزیع آن در استان نبود، اما به لطف شركت تجاری بلووم كه با ما همكاری می كند، هم اكنون این گوشیها نه تنها در كردستان، بلكه در تمام بازار ایران توزیع می شوند.
وی، ظرفیت تولید سالانه این شركت را بالغ بر 50 هزار دستگاه موبایل و 50 هزار دستگاه تب لت اعلام نمود و اظهار داشت: تابحال به این میزان تولید دست نیافته ایم اما در یك ماه اخیر تولید ماهانه خویش را از 2 هزار گوشی به 16 هزار گوشی ارتقاء داده ایم.
مدیرعامل شركت آلفاموب همینطور با اشاره به اینكه گارانتی محصولات خویش را از 12 ماه به 18 ماه افزایش داده ایم، اعلام نمود: شركت آلفاموب به صورت مستقیم برای 20 نفر و غیرمستقیم 150 نفر اشتغال بوجود آورده است.
وی ادامه داد: چشم انداز بعدی ما صادرات به كشورهای همسایه همچون كردستان عراق است كه در این راستا حتی برای كُردزبان ها منوی كُردی را هم بر روی گوشی هایمان لحاظ می نماییم.
حسینی، با اشاره به اینكه گام بعدی ما در واحد تحقیق و توسعه این شركت، تولید گوشیهای باكیفیت و در خور شان ایرانی هاست، افزود: هر ماه الی یك ماه و نیم یك مدل گوشی جدید را طراحی می نماییم و همینطور زیرساخت های خویش را ارتقا می دهیم كه تا سال 99 گوشیهای هوشمند دیگری را هم طراحی و به بازار عرضه نماییم.
ایشان در ادامه سخنان خود، اجرای طرح ریجستری را در افزایش تولید داخلی و پیشگیری از قاچاق گوشی بسیار اثرگذار دانست و اظهار داشت: هم اكنون با عنایت به بحث تحریم ها و سختی واردات، هدف ما ارزآوری برای ایران است و اینكه گوشی ایرانی را به كشورهای خارجی صادر نماییم.
مدیرعامل شركت آلفاموب تصریح كرد: ما به دنبال جذب سرمایه گذار خارجی هستیم كه در این راستا با شركت های چینی و كره ای قراردادهایی را منعقد كرده ایم كه همچون مفاد آن انتقال دانش و تكنولوژی تولید گوشی همراه به داخل كشورمان است.
او در آخر با اشاره به اینكه هم اكنون مواد اولیه ما را از كشورهای خارجی وارد می شود، اظهار داشت: در سطح دنیا شركت های بزرگ تولید گوشی همراه هم قطعات موردنیاز خویش را جمع آوری می كنند و هیچكدام گوشی 100 درصد ساخت كشور خویش را ندارند اما گام بعدی ما این است كه بعضی از قطعات موردنیاز را هم بتوانیم در داخل تولید نماییم.
علیرضا نیك نفس، مدیر فروش گروه تجاری بلووم هم در ادامه اظهار نمود: گروه تجاری بلووم از سال 55 به نام تجارت خانه حاج قاسم فعالیت خویش را در كشور شروع كرده است كه ابتدا ماشین های اداری، سپس كامپیوتر و لوازم تجاری را وارد كشور می كرد.
وی ادامه داد: این شركت بعد از آن در زمینه واردات گوشی همراه و همینطور تولید داخلی فعالیت خویش را ادامه داده است.
نیك نفس عنوان كرد: گروه تجاری بلووم هم اكنون چهار برند گوشی همراه آلفاموب، شیائومی، لیگو و میزو را پشتیبانی و در كشور به فروش می رساند.
مدیر فروش گروه تجاری بلووم با اشاره به خدمات بعد از فروش این شركت در تمامی شهرهای ایران، تصریح كرد: هم اكنون در تمامی استان ها نمایندگی داریم و از دو سال پیش هم با شركت آلفاموب همكاری خویش را در كردستان آغاز كرده ایم.
1398/06/10
23:47:21
5.0 / 5
4656
تگهای خبر: تكنولوژی , توسعه , خدمات , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft