احراز هویت ۲ مرحله ای جلوی نفوذ هكرها را می گیرد

احراز هویت ۲ مرحله ای جلوی نفوذ هكرها را می گیرد

توسعه نرم افزار: مایكروسافت اخیرا اعلام نموده است كه استفاده از ورود و احراز هویت چند مرحله ای در حساب های كاربری جلوی بالغ بر 99 درصد از هك و سرقت های اطلاعاتی توسط هكرها و مجرمان سایبری را می گیرد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، شركت مایكروسافت بعنوان یكی از بزرگترین غول های تكنولوژی در جهان اخیرا اعلام نموده است كه كاربران در صورتیكه گزینه ورود و احراز هویت چندمرحله ای را در حساب های كاربری شبكه های اجتماعی و اپلیكیشن های پیام رسان خود فعال سازی كنند، قادر خواهند بود تا ۹۹ درصد از احتمال هك شدن و نفوذ هكرها و مجرمان سایبری به حساب های كاربری خود بكاهند و بدین ترتیب به محافظت از حریم شخصی و خصوصی خود بپردازند.
طبق گزارش وب سایت زد دی نت، سیستم و گزینه ورود و احراز هویت دو مرحله ای یكی از راهكارهای جدیدی است كه سرویس ها و شبكه های اجتماعی مختلف به پلت فرم خود افزوده اند تا كاربران بتوانند امنیت سایبری حساب كاربری و اطلاعات خصوصی خودرا ارتقا دهند.
این سیستم ورود و احراز هویت دو مرحله ای بدین گونه است كه كاربران برای ورود به اكانت موردنظر خود، یك دفعه نام كاربری و رمزعبور خودرا وارد می كنند، سپس یك كد لحظه ای به صورت اس ام اس یا ایمیل برای آنها ارسال می شود كه باید در مرحله بعدی، وارد كنند تا در صورت مطابقت بتوانند وارد حساب كاربری خود شوند.
به باور كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری، این روش به میزان قابل توجهی از هك و سرقت های اطلاعاتی كاربران جلوگیری می كند، چونكه هكرها و مجرمان سایبری حتی در صورت دسترسی به پسورد كاربران، دیگر قادر نخواهند بود به كدهای لحظه ای كه شركت توسعه دهنده سرویس موردنظر برای كاربران به صورت پیامك یا ایمیل ارسال می كند، دسترسی پیدا كنند و بدین ترتیب نمی توانند وارد حساب كاربری آنها شوند و اطلاعات موردنظر خودرا به سرقت ببرند.
بدین ترتیب كاربران باید به قسمت تنظیمات سرویس های مختلف اینترنتی و شبكه های اجتماعی خود بروند و در صورت وجود گزینه احراز هویت و ورود دو مرحله ای، آنرا فعال سازی كنند.
بعنوان مثال، تصویر زیر به ترتیب مراحل فعال سازی سیستم ورود و احراز هویت دو مرحله ای را در اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ نشان می دهد:

منبع:

1398/06/07
14:05:55
5.0 / 5
4579
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
devsoft