آذری جهرمی اظهار كرد:

اعتبارات وزارت ارتباطات پاسخگو نیست

اعتبارات وزارت ارتباطات پاسخگو نیست

به گزارش توسعه نرم افزار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: اعتبارات وزارتخانه برای توسعه شبكه ملی اطلاعات، برنامه های فضایی، ایجاد پیام رسان، اصلاح و توسعه مخابراتی و ارتباطی، اجرای فیبر نوری و... پاسخگو نیست.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در نشست شورای هماهنگی ICT استان مركزی در فرمانداری ساوه، اظهار نمود: شركت مخابرات ایران موظف است ظرف سه ماه آینده نسبت به برقراری ارتباط تلفنی شهرك های مسكونی راه اندازی شده در نقاط مختلف ساوه برای حدود پنج هزار خانوار ساكن، اقدام نماید و این روند از راه ثبت نام با فراخوان فرمانداری و اجرای فرایند توسط مخابرات شهرستان صورت گیرد.
وی به پوشش مخابراتی محورهای مواصلاتی شهری و روستایی ساوه و زرندیه هم اشاره نمود و اضافه كرد: راه اندازی یك سایت همراه اول و یك سایت ایرانسل برای بهبود پوشش مخابراتی از دیگر موضوعاتی است كه باید در كمترین زمان ممكن عملیاتی و با افزایش ارتفاع سایت های موجود باید مشكلات مخابراتی شهری ساوه هم تا مهرماه ۹۸ برطرف شود، همینطور باید پوشش جاده ای هشت كیلومتر از محور اتوبان ساوه سلفچگان، در این مدت عملیاتی و منطقه از نقطه كور بیرون برود.
وزیر ارتباطات همینطور خواهان تملك اراضی و تامین برق برای راه اندازی دو سایت به منظور پوشش مخابراتی مسیر تفرش به نوبران و زرندیه به اخترآباد به وسعت ۱۵ كیلومتر از جانب استانداری مركزی شد و اضافه كرد: اعتبار اجرای پوشش مخابراتی به میزان حدود سه میلیارد تومان برای خرید تجهیزات این دو محور هم از راه وزارت ارتباطات تامین خواهد شد.
وی با اشاره به محدودیت منابع اعتباری اظهار داشت: با وجود كمبود اعتبارات، اما تلاش خواهیم كرد كه مسیر ۵۶ كیلومتری بخش نوبران مجهز به فیبر نوری شود و باید این اقدام تا آخر سال ۱۳۹۸ اجرایی شود.
او از سفر دوم خود به استان مركزی در مهرماه سال جاری اطلاع داد و اضافه كرد: تا مهرماه مدیران مربوطه فرصت دارند كه اقدامات صورت گرفته در مورد مصوبات این جلسه را مطرح و نیازهای ارتباطی و زیرساختی پوشش مخابراتی را جمع بندی كنند تا تصمیمات لازم بخصوص برای محورهای روستایی اتخاذ شود.
آذری جهرمی به شرایط فعلی كشور اشاره نمود و اضافه كرد: مجلس شورای اسلامی برای وزارت ارتباطات ۴۲۰۰ میلیارد تومان بودجه تصویب كرده است، اما پارسال تنها ۱۳۰۰ میلیارد تومان جذب شد كه از این میزان ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه جاری و ۸۰۰ میلیارد تومان آن اعتبارات تملك دارایی است كه این میزان برای توسعه شبكه ملی اطلاعات، برنامه های فضایی، ایجاد پیام رسان، اصلاح و توسعه مخابراتی و ارتباطی، اجرای فیبر نوری و... پاسخگو نیست.
وی با تاكید بر اینكه ۷۰ درصد هزینه های بخش ارتباطی كشور با ارز تامین می شود، اضافه كرد: ۱۰۰ درصد درآمدهای بخش ارتباطی كشور ریالی است و نوسانات ارزی شوك سنگینی به حوزه ارتباطی وارد كرد. وزارت ارتباطات در این راستا با كنترل هزینه اجازه نداد میزان پرداختی از جیب مردم افزایش یابد كه این شیوه با منطق اقتصادی كشور سازگار نیست.
وزیر ارتباطات با تاكید بر اینكه بوروكراسی اداری ظلم به مردم است، اضافه كرد: در جهت اجرای مصوبه دولت در خصوص چابك سازی دولت در دو سال گذشته، دو هزار نفر نیروی انسانی از این وزارتخانه بازنشسته شدند و هیچ نیروی انسانی جدیدی جذب مجموعه نشد.
ایشان در ادامه دسترسی به شبكه ملی در مناطق كمتر برخوردار را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: برخی سیاست های اقتصادی مانع از اجرای تمامی پروژه های مخابراتی و زیرساختی شده است و امیدواریم با بهبود شرایط و تخصیص كامل اعتبارات مصوب مجلس، ضمن مرتفع ساختن مشكلات این حوزه، در شهرستان ساوه هم اداره مستقل ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شود.
آذری جهرمی اولویت اساسی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را مرتفع ساختن مشكلات حوزه روستایی دانست و اضافه كرد: بطور قطع با بهبود وضعیت اقتصادی مشكلات این حوزه را هم برطرف خواهیم كرد و تا مهرماه سال جاری هم مشكلات روستاهای ساوه و زرندیه را با اولویت بالا رفع می نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به صنعتی بودن استان مركزی و حجم بالای جمعیتی، اظهار نمود: برخورداری از نقاط گردشگری بالا در این استان و صنعتی بودن آن از مزیت های مهم استان مركزی است اما این استان به رغم این ظرفیت ها از وضعیت دیتای مناسبی برخوردار نیست.
منبع:

1398/05/24
08:59:38
5.0 / 5
5002
تگهای خبر: برنامه , توسعه , خرید , شبكه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
devsoft