چین به هند برای قطع همكاری با هواوی اخطار داد

چین به هند برای قطع همكاری با هواوی اخطار داد

به گزارش توسعه نرم افزار چین با انتشار پیامی هشدارآمیز به هند اعلام نمود كه در صورت تحریم شركت چینی هواوی، اقدامی متقابل انجام خواهد داد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، هواوی كه در طول یك سال گذشته به شدت از جانب دولت ترامپ و متحدانش تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است، به نظر می آید در خیلی از كشورهای دیگر هم همچون هند با مشكلات گوناگونی روبرو شده است بگونه ای كه خیلی از كارشناسان و تحلیلگران پیشبینی كرده اند كه هند هم احیانا می خواهد از ادامه همكاری با این غول تكنولوژی فعال در حوزه های مخابراتی و اینترنتی را كه سهم قابل توجهی در بازار موبایل این كشور دارد، صرف نظر كند.
حالا دولت چین در اقدامی متقابل به هند اخطار داده است كه در صورت تحریم یك جانبه تجهیزات هواوی برای توسعه زیرساخت های شبكه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G و سایر فعالیت های مخابراتی و اینترنتی در این كشور، مجبور به اجرای اقدامات متقابل خواهد شد و اپراتورهای هندی را تحریم خواهد نمود.
طبق گزارش cnbc، هواوی كه بدون شك بزرگترین اپراتور مخابراتی و توسعه دهنده تجهیزات اینترنتی در جهان به حساب می آید، در كشورهای گوناگونی مبادرت به عرضه خدمات و توسعه تجهیزات لازم برای برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G كرده اما با عنایت به اعمال تحریم های جدید از جانب كاخ سفید و تلاش دولت آمریكا برای متقاعد كردن متحدانش همچون كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی دیگر از كشورهای اروپایی همچون انگلستان، هلند و آلمان، به نظر می آید كه توسعه شبكه ۵G به جای اینكه راهگشا باشد، جلوی تصمیم گیری سریع و پیشرفت كشورهای مختلف به سمت و سوی راه اندازی جدیدترین نسل از شبكه های اینترنتی و مخابراتی را گرفته و در حقیقت، جهان را به دو قطب مخالف تقسیم كرده است.
در این میان كشورهای خیلی از همكاری با هواوی حداقل به صورت موقت سرباز زدند تا تكلیف آن در ابتدا مشخص شود و به همین ترتیب قراردادهای همكاری خویش را برای توسعه زیرساخت های اینترنت ۵G لغو كردند.
كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت های گسترده ای را انجام داده اند.
خیلی از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.1398/05/17
18:27:45
5.0 / 5
4860
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
devsoft