هشدار محققان؛

۹۰ درصد اپلیكیشن های مجانی اطلاعات كاربران را جمع می كنند

۹۰ درصد اپلیكیشن های مجانی اطلاعات كاربران را جمع می كنند

توسعه نرم افزار: تحقیقی جدید نشان داده است ۹۰ درصد اپلیكیشن های مجانی در پلی استور گوگل اطلاعات كاربران را جمع آوری و با شركت مادر گوگل یعنی آلفابت به اشتراك می گذارند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از دیلی میل، محققان دانشگاه اكسفورد اخطار داده اند، جمع آوری و اشتراك گذاری اطلاعات به وسیله اپلیكیشن های موبایل از كنترل خارج شده است. آنها متوجه شده اند ۹۰ درصد اپلیكیشن های مجانی در پلی استور گوگل اطلاعات كاربران با آلفابت (شركت مادر گوگل) را به اشتراك می گذارند.
بیش از ۴۰ درصد این اپلیكیشن ها می توانند اطلاعات كاربران را به كسب و كارهایی متعلق به فیسبوك منتقل كنند.
محققان با مطالعه ۹۵۹ هزار اپلیكیشن در آمریكا و در فروشگاه گوگل پلی متوجه شدند، ۹۸ درصد این اپلیكیشن ها اطلاعات را در اختیار شركت آلفابت قرار می دهند.
این پژوهش نشان داد بیشتر اپلیكیشن ها حاوی قابلیت های ردیابی طرف سوم هستند. این در شرایطی است كه اپلیكیشن های مربوط به اخبار و كودكان اطلاعات قابل توجهی را از كاربران جمع آوری می كردند.
به گفته محققان درآمد سالانه تبلیغات آنلاین فقط در آمریكا به ۵۹ میلیارد دلار بالغ می گردد. این تحقیق نشان داد شركت هایی كه اطلاعات را جمع آوری می كنند به بخش مهمی از اقتصاد دیجیتال تبدیل گشته اند.
روبن بینز رهبر ارشد این پروژه می گوید: هم اكنون بیشتر اپلیكیشن ها مجانی هستند و با استفاده از تبلیغات كسب درآمد می كنند. بنابراین جمع آوری و انتشار اطلاعات از كنترل خارج شده است. به قول او كاربران، قانونگذاران و گاهی اوقات برنامه نویسان اپلیكیشن ها از میزان جریان اطلاعات موبایل ها آگاه نبوده اند.
محققان در این پژوهش كدهایی از اپلیكیشن را بررسی كردند كه نشان داده است اطلاعات كاربر منتقل می گردد. آنها متوجه شدند گاهی اوقات این جریان اطلاعات به شركت های بزرگی مانند آلفابت، فیسبوك، توئیتر، وریزون، مایكروسافت و آمازون سرازیر می گردد.

1397/08/03
20:15:48
5.0 / 5
5221
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
devsoft