نماینده اهر: بسیاری از روستاها تلفن ثابت هم ندارند، توسعه ارتباطات متوازن نیست

نماینده اهر: بسیاری از روستاها تلفن ثابت هم ندارند، توسعه ارتباطات متوازن نیست

به گزارش توسعه نرم افزار نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم توسعه متوازن اینترنت در بخش های مختلف كشور اظهار داشت كه در بسیاری از روستاها مردم تلفن ثابت هم ندارند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، بیت الله عبداللهی در جریان طرح سوال خود از وزیر ارتباطات در مورد ارتباطات تلفن همراه، اینترنت و تلفن ثابت در روستاها در جلسه علنی بامداد امروز (دوشنبه) اظهار داشت: قوانین گوناگونی درباره توسعه ارتباطات و اینترنت در كشور وجود دارد اما متأسفانه كمترین اقدامات در مورد احكام برنامه ششم صورت گرفته است. ما نمی گوییم كه آمار وزیر نادرست است اما این توسعه متوازن نیست. ما معتقد به اجرای عدالت هستیم و معتقدیم كه راه اندازی دولت الكترونیك در روستاها می توانست خیلی از مشكلات را حل كند.
وی ادامه داد: اگر اختلاف، بی عدالتی و كند بودن كارها مثلاً برای گفتن مجوز از مشكلات ماست این سبب از بین رفتن سرمایه می شود و به برنامه ریزی وزارت ارتباطات برمی گردد چونكه ما توسعه IP و ICP را راه مبارزه با رشوه، اختلاس و حق كشی می دانیم.
عبداللهی با طرح این سوال كه در قبال دریافت پول های كلان از مردم در قبوض تلفن چه خدماتی به آنها داده می شود، خاطرنشان كرد: اگر وزیر جرأت و توان دارد مثل ما به مساجد و پیش مردم برود و ببیند آنها چه می گویند.
نماینده مردم اهر و هریس با اشاره به اینكه در بسیاری از روستاها و شهرها مردم به دنبال تلفن ثابت هستند، اظهار داشت: بسیاری از روستایی ها تلفن ثابت ندارند و تلفن همراه هم نمی توانند داشته باشند چونكه برای آنتن دهی باید به بالای كوه بروند، پس این واگذاری ها چه سودی برای ملت داشته است؟
وی با اشاره به اینكه ما در تلفن ثابت با پس رفت مواجه بوده ایم، اظهار داشت: فرزندان روستاییان كه تحصیلكرده هستند احتیاج به اینترنت دارند، این ها چه گناهی دارند. متأسفانه وضعیت تلفن همراه در جاده های ما هم بدتر است. می توانند از هزینه های تشریفات بزنند و ساختمان مخابرات در اهر و هریس را تكمیل كنند.
بعد از توضیحات وزیر، این نماینده مجلس اظهار داشت كه به علت جوانی وزیر و مشروط به قول وی برای حل مشكل این سوال را به رأی نخواهد گذاشت.1398/03/27
17:54:11
5.0 / 5
4196
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
devsoft