طبق آمار رگولاتوری؛

آخرین وضعیت استفاده ایرانیها از اینترنت، ضریب نفوذ به ۸۹ درصد رسید

آخرین وضعیت استفاده ایرانیها از اینترنت، ضریب نفوذ به ۸۹ درصد رسید

توسعه نرم افزار: طبق آخرین آمار عرضه شده از جانب سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، بیشتر از ۷۲ میلیون و ۹۴۱ نفر در ایران از اینترنت باندپهن استفاده می نمایند و ضریب نفوذ این فناوری به حدود ۸۹ درصد رسیده است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مهر، آخرین وضعیت استفاده ایرانیان از اینترنت پرسرعت (باندپهن) تا آخر خردادماه امسال (سال ۹۷) روی پرتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفته است.
برمبنای این آمار، تعداد مشتركان اینترنت باندپهن به ۷۲ میلیون و ۹۴۱ هزار و ۸۷۷ نفر رسیده است كه از این تعداد، ۱۲ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۵۰ نفر مشترك اینترنت ثابت (ADSL) و ۶۰ میلیون و ۵۳ هزار و ۸۲۷ نفر كاربر اینترنت پرسرعت موبایل هستند.
بررسی نشان داده است كه ضریب نفوذ اینترنت در ایران به مدد توسعه موبایل باندپهن به ۸۸.۸۶ درصد رسیده است. براین اساس ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت ۱۵.۷۰ درصد و ضریب نفوذ اینترنت موبایل ۷۳.۱۶ درصد عنوان شده است.
در این زمینه آمارها نشان داده است كه نفوذ اینترنت پهن باند ثابت (ADSL) در كشور به صورت خطی رو به رشد بوده اما نفوذ اینترنت موبایل با شیب صعودی به سرعت در حال حركت است.
جدول رشد ضریب نفوذ اینترنت در ۵ سال اخیر

از لحاظ فناوریهای دسترسی به اینترنت نیز، اینترنت موبایل و فناوریهای ۳G و ۴G با ۸۲ درصد دربرگیری در رده نخست قرار دارد. آمارها نشان داده است كه بعد از فناوری نسل سوم و چهارم موبایل، ۱۲ درصد كاربران به اینترنت ADSL دسترسی دارند و ۳ درصد به اینترنت وای فای و ۲ درصد با استفاده از TDLTE به اینترنت وصل می شوند.
جدول میزان رشد تعداد مشتركان اینترنت در ۵ سال اخیر1397/07/28
20:01:38
5.0 / 5
4576
تگهای خبر: اینترنت , توسعه , فناوری
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
devsoft