تداوم وابستگی آمریكایی ها به فناوری چینی

تداوم وابستگی آمریكایی ها به فناوری چینی

به گزارش توسعه نرم افزار آمریكایی ها باوجود تشدید نبرد تجاری با چین و تحریم شركت هایی مانند هواوی هنوز به فناوری های این كشور به خصوص در نقاط دورافتاده و روستایی ایالات متحده نیاز دارند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از سی جی تی ان، كیفیت قابل قبول محصولات و هزینه نسبتاً پایین استفاده از تجهیزات ارتباطی و مخابراتی چینی سبب شده تا شركت های آمریكایی برای خدمات رسانی در نقاط روستایی و دورافتاده آمریكا به خرید و نصب این نوع ابزار و وسایل روی آورند. همچون شهرهای دورافتاده آمریكا كه عرضه خدمات مخابراتی و اینترنت به آن با استفاده از تجهیزات چینی ممكن شده می توان به شهر كوچك اسكوبی در شمال شرقی ایالت مونتانا و در چند كیلومتری مرز كانادا اشاره نمود. دسترسی به این شهر چه از طریق زمین و چه به صورت هوایی بسیار دشوار است و دورافتاده بودن آن سبب شده تا شركت محلی عرضه دهنده خدمات بی سیم در اسكوبی موسوم به نمونت از تجهیزات هواوی برای خدمات رسانی استفاده نماید. تاكنون شركت های مخابراتی بزرگ آمریكا مانند ای تی اند تی، تی موبایل و غیره حاضر به ایجاد دكل های تلفن همراه در این شهر نشده اند و بنابراین مقامات محلی به امكانات و تولیدات ارزان قیمت شركت هایی همچون زد تی ای و هواوی متوسل شده اند و تاكنون اهمیتی به هشدارهای دولت ترامپ و كمیسیون فدرال ارتباطات آمریكا در مورد خطرات امنیتی استفاده از تولیدات آنها نداده اند. مایك كیلگوره مدیرعامل شركت نمونت ادعاهای دولت آمریكا در مورد قابلیت جاسوسی از تولیدات هواوی را رد كرده و می گوید: اگر هر دولت خارجی بخواهد از ارتباطات محلی مردم اسكوبی جاسوسی كند، مهم نیست كه ما از چه تجهیزاتی در شبكه خود استفاده می نماییم و این كار در صورت نصب تولیدات چینی یا آمریكایی یا هر شركت دیگری ممكن خواهد بود.
وی می افزاید: ما از تولیدات هواوی از حدود ده سال قبل استفاده می نماییم و تاكنون حتی یك مرتبه شاهد دسترسی غیرمجاز به داده های كاربران یا هرگونه تخلف دیگری یا كشف هرگونه حمله سایبری و هكری نبوده ایم. به قول او شركت نمونت بیشتر از ۵۰ میلیون دلار برای نصب تجهیزات مخابراتی هواوی هزینه كرده و این كار به صورت كاملاً قانونی صورت گرفته و اگر مقرر است شبكه ای با تجهیزات جدید جایگزین شبكه موجود شود، باید افرادی كه به این كار اصرار دارند هزینه آنرا پرداخت كنند. در مجموع به نظر می آید باوجود تلاش های دولت ترامپ برای كنار گذاشتن تولیدات و سخت افزارهای ساخت هواوی از شبكه مخابراتی آمریكا، چنین كاری به سادگی میسر نباشد.

1398/03/06
19:38:04
5.0 / 5
4665
تگهای خبر: آمریكا , اینترنت , خدمات , خرید
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
devsoft