بیت كوین بی تفاوت در مقابل حملات سایبری

بیت كوین بی تفاوت در مقابل حملات سایبری

توسعه نرم افزار: بگفته كارشناسان این حمله سایبری به صرافی های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت كوین در بازارهای جهانی آن بی تاثیر بوده است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، این روزها كه بازار معاملات و استخراج ارزهای دیجیتال بسیار داغ شده است، وب سایت ها، حساب های كاربری و پلت فرم های بسیاری برای استخراج بیت كوین یا به اصطلاح بیت كوین ماینینگ به وجود آمده است تا كاربران بدان وسیله بتوانند با استفاده از آنها به خرید و فروش و مبادلات تجاری كلان اقدام نمایند. از طرفی دیگر، استقبال بی نظیر كاربران جهانی از ارزهای رمز پایه فرصت خوبی را برای هكرها و مهاجمان سایبری فراهم آورده است تا بتوانند با هك حساب های كاربری آنها و نفوذ به پلت فرم صرافی های مربوطه بوسیله حملات سایبری گسترده مبالغ هنگفتی را به سرقت ببرند.
طبق گزارش وب سایت كوین تلگراف، كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری و دیجیتال اعتقاد دارند كه حملات سایبری به صرافی های استخراج و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال همچون بیت كوین دیگر سبب سقوط بازارهای جهانی آن نمی گردد و تقریباً می توان اظهار داشت كه برخلاف روند قبلی آن، كاملاً بی تأثیر است.
بعنوان مثال صرافی بایننس (Binance) كه بدون شك الان بزرگترین صرافی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال نگاری شده در جهان محسوب می شود، بارها مورد حمله سایبری هكرها قرار گرفته و تابحال می توان اظهار داشت كه بیشتر از هفت هزار بیت كوین معادل ۴۰ میلیون دلار را از سرمایه های خودرا از دست داده است اما نكته حائز اهمیت اینجاست كه این اتفاق سبب نشده كه بازار واكنشی منفی نسبت به ارزش بیت كوین از خود نشان دهد بلكه در عوض، بازار رفتار صعودی تری نسبت به قبل را از خود نشان داده است.
هم اكنون ارزش بیت كوین كه بطور قطع یكی از محبوب ترین و پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در جهان شمرده می شود، بالغ بر هشت هزار دلار است.
افزایش بهای ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده در سال های اخیر باعث شده كه هكرها و مجرمان سایبری بیشتری به سمت و سوی درآمدزایی بوسیله نفوذ به حساب های كاربری افراد در پلتفرم صرافی های دیجیتال جذب شوند و بدین ترتیب درآمدهای هنگفتی را از آن خود كنند. به عبارت دیگر، در سال قبل تنها ۲۶۶ میلیون دلار ارز دیجیتالی به سرقت رفته بود این در حالیست كه این رقم امسال به حدود یك میلیارد دلار رسیده است و این عدد خود به تنهایی آغازی برای یك فاجعه در زمینه فناوری اطلاعات و امنیت سایبری به شمار خواهد آمد.
آمار حملات سایبری و هك در سال قبل میلادی، به اوج خود رسیده است و با عنایت به افزایش بیش از پیش حملات سایبری از طرف هكرها؛ كشورها و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری در سراسر جهان، هدف اینگونه حملات قرار گرفته و لطمه ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند.
یكی از دلایلی كه خیلی از كشورها بویژه در ابتدای شروع به كار ارزهای مجازی نظیر بیت كوین، نقل و انتقالات پول از این طریق را ممنوع اعلام نموده بودند، همین ناشناس بودن مبدا و مقصد مبادلات پولی است و همین مساله این امكان را به مجرمان، تروریست ها، سوداگران و قاچاقچیان ارز، مواد مخدر، دارو و اسلحه می دهد تا با خیال آسوده به فعالیت های غیرقانونی و غیرمجاز خود ادامه دهند و از جانب نهادهای امنیتی و اطلاعاتی قابل ردگیری و پیگیری نباشند.
تحلیلگران قبل تر برآورد كرده بودند خیلی از افراد و هكرها بوسیله حملات بدافزاری به كامپیوتر و حساب های شخصی كاربران قربانی توانسته اند تابحال ۲.۵ میلیارد دلار به جیب بزنند و درآمدهای كلانی را در مدت زمان كوتاهی كسب كنند و این طور كه بنظر می رسد این روند روز به روز صعودی تر از قبل شده و انتظار می رود كه در سال های آینده هكرها بتوانند بوسیله سرقت ارزهای دیجیتالی رمز پایه، میلیاردها دلار را در سراسر جهان كسب كنند.
منبع:

1398/02/28
14:34:39
5.0 / 5
4647
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
devsoft