قابلیت لایو فیسبوك محدود می شود

قابلیت لایو فیسبوك محدود می شود

توسعه نرم افزار: فیسبوك اخیرا اعلام نموده است كه می خواهد محدودیت های جدیدی را برای قابلیت پخش لایو (Live) در پلتفرم این شبكه اجتماعی ایجاد كند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، فیسبوك كه در طول یك سال قبل با فشارهای سیاسی نهادهای دولتی و غیردولتی در كشورهای مختلفی از جهان روبرو شده است، پس از حملات تروریستی به مسلمانان نمازگزار حاضر در مسجدی در نیوزلند، بیشتر از پیش مورد حمله منتقدان و معترضان قرار گرفت.
حالا بنظر می رسد كه فیسبوك بعنوان بزرگترین و محبوب ترین شبكه اجتماعی در جهان تصمیم گرفته است كه محدودیت های جدیدی را برای قابلیت پخش زنده (لایو) ایجاد كند تا در صورت بروز هرگونه جرم و رفتارهای خشونت آمیز كه خلاف قوانین شبكه های اجتماعی است، بلافاصله با ادامه پخش آن مقابله شود.
این طور كه گفته می شود الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به كار رفته در پلت فرم فیسبوك مقرر است به صورت خودكار و كاملاً هوشمندانه مصادیق مجرمانه در لایو كاربران فیس بوكی را تشخیص داده و پس از شناسایی دقیق آن، از ادامه و پخش آن جلوگیری به عمل آورده شود.
طبق گزارش رویترز، این محدودیت ها به شكلی است كه كاربران فیسبوك در صورت ارتكاب هرگونه جرم و عمل خلاف قوانین و مقررات شبكه های اجتماعی، از گذاشتن لایو محروم خواهند شد و در صورت تأیید جرم آنها نیز، صفحه كاربری آنها به صورت كامل بسته و ریپورت شده و تحویل مراجع قضائی داده خواهد شد.
بنظر می رسد این روزها با عنایت به نقش بسیار پررنگی كه شبكه های اجتماعی، رسانه ها و پیام رسان ها در انتشار اخبار و همین طور شایعات ایفا می كنند، فشار مضاعفی از طرف جوامع بین المللی روی غول های تكنولوژی و شبكه های اجتماعی وارد می شود و این طور كه پیش می رود انتظار می رود قانون گذاران در كشورهای پیشرفته كه میزبان این غول های تكنولوژی و شبكه های اجتماعی هستند نیز قوانین و مقررات سختگیرانه تری را در قبال آنها وضع كنند.
در این چند ماه گذشته شبكه های اجتماعی گوگل و فیسبوك به سبب شناسایی اخبار نادرست و كذب و همین طور دادن تریبون آزاد به مجرمان و تروریست ها به شدت مورد انتقاد واقع شده اند البته در این حملات، فیسبوك تنها نیست و شبكه های اجتماعی دیگری همچون اینستاگرام، توئیتر، اسنپ چت و یوتیوب نیز زیر تیغ و آماج حملات منتقدان قرار گرفته اند. اما از آنجائیكه تروریست ها در اقدامات و حملات اخیر خود تقریباً همگی از قابلیت لایو در شبكه اجتماعی اینستاگرام و فیسبوك بهره برده اند، این شركت بیشتر از سایر رقبای خود مورد حمله و انتقاد معترضان قرار گرفته است.
منبع:

1398/02/26
15:31:55
5.0 / 5
4721
تگهای خبر: تكنولوژی , شبكه , شركت , گوگل
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
devsoft