پیام رسان دولتی فرانسه هك شد

پیام رسان دولتی فرانسه هك شد

توسعه نرم افزار: بنظر می رسد كه هكرها و مجرمان سایبری اخیرا به یكی از اپلیكیشن های پیام رسان كه به پیشنهاد دولت فرانسه جایگزین امن و مناسبی برای واتس اپ و تلگرام بوده است، نفوذ و دسترسی پیدا كرده اند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، در چند سال اخیر كه آمار حملات سایبری، بدافزاری و سرقت اطلاعات شخصی كاربران در فضای مجازی به شدت رشد و افزایش پیدا كرده است، شركت های توسعه دهنده اپلیكیشن و شبكه های اجتماعی محبوب و مختلفی كه در سراسر جهان فشار زیادی را از دولت های مختلف و همین طور كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری متحمل شده اند تا وضعیت امنیتی نرم افزارهای توسعه داده شده خودرا سر و سامان بخشیده و لطمه پذیری های مكشوفه را برطرف كنند.
این اپلیكیشن پیام رسان كه تی چپ (Tchap) نام دارد، از طرف دولت فرانسه جایگزین مناسب و امنی برای اپلیكیشن های واتس اپ و تلگرام معرفی و شناخته شده است كه كاربران متعددی در فرانسه الان در آن عضویت داشته و از سرویس و خدمات مختلف آن استفاده می نمایند.
حالا تازه ترین گزارش های منتشرشده در هكرنیوز نشان داده است كه این پیام رسان بومی فرانسوی اخیرا از طرف هكرها و مجرمان سایبری هك شده و آنها توانسته اند به سورس كدهای این برنامه و همین طور اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خیل عظیمی از كاربران این پیام رسان نفوذ و دسترسی پیدا كنند.
این مساله امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی كاربران در اپلیكیشن مذكور را به شدت زیر سوال برده و به چالش كشانده است.
این اپلیكیشن كه از قابلیت رمزنگاری فوق پیشرفته و امن (end-to-end encrypted) برخوردار است، در حقیقت به منظور استفاده مقامات دولتی، مدیران ارشد، وزیران و نمایندگان مجلس در فرانسه طراحی و در دسترس كاربران فرانسوی قرار گرفته است.1398/02/01
16:13:04
5.0 / 5
4443
تگهای خبر: برنامه , توسعه , خدمات , شبكه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft