در تب جدید برای هوش مصنوعی

تراشه ساز آمریکایی یک تریلیون دلاری شد

تراشه ساز آمریکایی یک تریلیون دلاری شد

به گزارش توسعه نرم افزار، شرکت تراشه سازی آمریکایی انویدیا (Nvidia) در آستانه رسیدن به ارزش بازار یک تریلیون دلار و پیوستن به کلوب شرکتهای یک تریلیون دلاری قرار گرفت.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، ارزش بازار شرکت انویدیا روز سه شنبه، قبل از گشایش بازار آمریکا، حداکثر چهار درصد افزوده شد و به ۴۰۴.۹ دلار رسید و ارزش بازار این شرکت را به یک تریلیون دلار رساند. به این ترتیب، انویدیا به شرکتهای آلفابت، آمازون، اپل و مایکروسافت پیوسته و در بین پنج شرکت آمریکایی قرار می گیرد که دارای چنین ارزش بازاری هستند.

این نقطه عطف، تازه ترین نمونه از جلب شدن وال استریت به هر چیزی است که به هوش مصنوعی مربوط می شود. انویدیا که تراشه های مورد نیاز برای وظایف رایانشی هوش مصنوعی پیچیده را تولید می کند، امسال با رشد سه برابری ارزش سهام خود روبرو شده است که بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار به ارزش بازار این شرکت تا پایان هفته گذشته اضافه کرد.

جنسن هوانگ، مدیرعامل انویدیا روز دوشنبه در یک ارائه دو ساعته در تایوان، چندین محصول مربوط به هوش مصنوعی را معرفی نمود. این محصولات شامل طراحی رباتیک جدید، توانمندیهای بازی، خدمات تبلیغات و سیستم شبکه ای بود.

بعلاوه، هوانگ یک پلت فرم سوپر کامپیوتر هوش مصنوعی به نام DGX GH۲۰۰ معرفی نمود که به شرکتهای فناوری برای ایجاد جانشین هایی برای چت جی پی تی کمک خواهدنمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ارزش سهام انویدیا امسال تحت تاثیر علاقه به هوش مصنوعی مرتب رشد کرده است اما تازه ترین رشد سهام این شرکت در پی پیش بینی درآمدی روی داد که وال استریت را مبهوت کرد. انویدیا اعلام نمود انتظار دارد در سه ماهه مالی دوم، حدود ۱۱ میلیارد دلار فروش داشته باشد که بسیار بالاتر از ۷.۲ میلیارد دلار پیش بینی شده از طرف مفسرین است.

منبع:

1402/03/10
09:05:25
5.0 / 5
274
تگهای خبر: آمریكا , اپل , بازار , خدمات
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
devsoft