تیک تاک به فکر جدایی از شرکت مادر افتاد

تیک تاک به فکر جدایی از شرکت مادر افتاد

توسعه نرم افزار: مدیریت تیک تاک سرگرم بحث در مورد امکان جدایی از بایت دنس، شرکت مادر چینی خود برای مساعدت با برطرف نمودن نگرانی ها در مورد ریسک ها و خاطرات امنیت ملی آمریکا است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: واگذاری که می تواند منجر به فروش یا عرضه اولیه عمومی شود، آخرین راهکار تلقی می شود و در صورتی پیگیری خواهد شد که پیشنهاد موجود این شرکت با مقامات امنیت ملی آمریکا مورد موافقت قرار نگیرد. حتی بعد از آن هم دولت چین باید با چنین معامله ای موافقت کند.

به گفته ماندیپ سینگ و دامیان ریمرتز، تحلیل گران بلومبرگ اینتلیجنس، ارزش کسب و کار تیک تاک در آمریکا با در نظر گرفتن شبکه های اجتماعی گوناگون و سایر عوامل می تواند بین ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلار باشد.

تیک تاک به علت مالکیت چینی خود که مقامات آمریکایی نگران هستند که امکان دارد به تاثیرگذاری یا جاسوسی چین از آمریکایی ها منجر شود، زیر ذره بین است؛ ترسی که تیک تاک برای رفع آن تلاش می کند. این شرکت که تحت بازنگری امنیت ملی توسط کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا قرار دارد، سال میلادی گذشته موافقت نمود که تغییراتی را در طرحی که پروژه تگزاس نامیده می شود، اعمال نماید.

این پیشنهاد شامل همکاری با غول فناوری آمریکایی اوراکل برای میزبانی داده های کاربران آمریکایی و بررسی نرم افزار این شرکت و انتصاب یک هیئت نظارت سه نفره مورد تایید دولت می باشد. خیلی از این اقدامات، هم اکنون در حال انجام می باشد.

به گفته منابع آگاه، Cfius که پنلی متشکل از چندین آژانس دخیل در امنیت ملی آمریکا است، روند بررسی خودرا متوقف کرده است و تیک تاک مطمئن نیست که آیا برنامه هایش برای ادامه فعالیت در آمریکا کافی است یا خیر. منابع آگاه دیگر می گویند اعضای کمیته وزارت دادگستری علاقه ای به پذیرش پیشنهاد تیک تاک ندارند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بروک اوبروتر، سخنگوی تیک تاک اظهار داشت: نه ممنوعیت تیک تاک و نه واگذاری تیک تاک ازسوی بایت دنس، تاثیری در رفع نگرانی های امنیت ملی آمریکا در مورد انتقال داده ها نخواهد داشت. تحت پروژه تگزاس، داده های کاربران آمریکایی تیک تاک، با استاندارد امنیتی بسیار بالاتری نسبت به سایر شرکتهای آمریکایی نگهداری می شوند.

منبع:

1401/12/24
13:36:30
5.0 / 5
160
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
devsoft