واکنش مشتریان تبلیغاتی متا به بازگشت ترامپ

واکنش مشتریان تبلیغاتی متا به بازگشت ترامپ

توسعه نرم افزار: مدیران آژانس تبلیغاتی پیش بینی کردند بازگشت احتمالی دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا به فیسبوک و اینستاگرام، بعید است در نحوه هزینه تبلیغات کنندگان با دومین شرکت بزرگ تبلیغات دیجیتالی جهان تاثیر بگذارد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، این خبر خوبی برای شرکت متا پلتفرمز است که ارزش سهامش طی سال میلادی گذشته در بحبوحه تورم کم سابقه که موجب کاهش هزینه تبلیغات توسط برندها شد، نصف شد.

شرکت متا در یک پست وبلاگ، فعال شدن حساب های ترامپ در فیسبوک و اینستاگرام را اعلام نمود اما اشاره کرد ترامپ در صورت تخلف های مکرر، با مجازات های شدیدتری مواجه خواهد شد. این شرکت دو سال قبل، بعد از اینکه ترامپ افراد مهاجم به ساختمان کنگره آمریکا در ششم ژانویه سال ۲۰۲۱ را تمجید کرد، حساب های کاربری او را تعلیق کرد.

اگرچه بررسی متا درباره ی اینکه آیا باید حساب ترامپ باردیگر فعال شود، پولاریزه شده بود اما خریداران تبلیغات می گویند دسترسی این پلت فرم به ۳.۷ میلیارد کاربر، برای خیلی از کسب وکارها، حائز اهمیت می باشد.

گروه های مدافع حقوق مدنی از تصمیم متا، انتقاد کردند. در ژوییه سال ۲۰۲۰، هزاران تبلیغ کننده در امتداد کمپین فشار بر فیسبوک برای اقدامات بیشتر بمنظور مقابله با نفرت پراکنی، فیسبوک را بایکوت کرده بودند اما این بایکوت، تاثیر چندانی بر درآمد این شرکت نداشت.

اریکا پاتریک، نایب رییس رسانه اجتماعی پولی در مدیاهاب "آی پی جی" در این زمینه اظهار داشت: نفوذ ترامپ از زمان پایان ریاست جمهوری، ضعیف شده و شاید این، یکی از دلایلی است که مشتریان درباره ی تاثیر بازگشت او بر تبلیغاتشان، پرس و جو نکرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، نوامبر گذشته، ایلان ماسک، مالک جدید توییتر ممنوعیت دائمی این پلت فرم مقابل ترامپ را رفع کرد. خیلی از آگهی دهندگان بزرگ، بلافاصله بعد از شروع مالکیت ماسک بر توییتر، هزینه در این پلت فرم را متوقف کردند. طبق آمار استاندارد مدیا ایندکس، هزینه تبلیغات در توییتر در دو ماه آخر سال ۲۰۲۲، افت شدیدی پیدا کرد.
1401/11/08
12:01:48
5.0 / 5
210
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
devsoft