وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

اخبار خوش از صادرات محصولات فناوران ایرانی

اخبار خوش از صادرات محصولات فناوران ایرانی

به گزارش توسعه نرم افزار، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: دولت سیزهم تمام قد پشتیبان توسعه اقتصاد دیجیتال و کاربردهای فناوری اطلاعات است.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در پست اینستاگرامی خود نوشت: در ششمین روز هفته دولت، شش مجموعه تولدی تجهیزات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در منطقه ویژه اقتصادی پیام راه اندازی شد.
منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام باتوجه به زیرساخت های ارتباطی و مبادلاتی و معافیت های گمرکی و مالیاتی ظرفیت بی بدلیلی برای صاحبان فناوری و شرکت های دانش بنیان است و در آینده نزدیک ان شاالله به قطب اقتصاد دیجیتال کشور تبدیل خواهد شد.
دولت سیزهم تمام قد پشتیبان توسعه اقتصاد دیجیتال و کاربردهای فناوری اطلاعات است و ما ثابت کرده ایم با همت جوانان ایران عزیز و حمایت دولت می توانیم با ایجاد اشتغال فناوری پایه، علاوه بر کاهش نرخ بیکاری و تامین نیازمندی صنایع داخلی، زمینه صادرات این محصولات را به خارج از کشور نیز فراهم نماییم.
به زودی اخبار خوشی از صادرات محصولات فناوران ایرانی اعلام می شود.
همین طور روز گذشته، عیسی زارع پور در نشستی با حضور مجتبی عبدالهی استاندار البرز، معاونین و مدیران وزارت ارتباطات و مدیران عامل شرکت های دانش بنیان و فناوری اطلاعات مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام با اشاره به این که حوزه دانش بنیان و فناوری اطلاعات جایگاه ویژه ای در دولت سیزدهم دارند، اظهار داشت: نگاه دولت به حوزه فناوری اطلاعات نگاه راهبردی است و اعتقاد دارد که این فناوری می تواند خیلی از مشکلات و مسائل کشور را حل کند.
وی با اشاره به این که در بعضی کشورها تا ۳۰ درصد اقتصاد آنها، دیجیتال است، اضافه کرد: فناوری اطلاعات ظرفیت بسیاری برای حل مشکلات همه بخش های کشور شامل آموزش، فرهنگی، اقتصاد، کشاورزی، انرژی و سلامت دارد و دولت نیز این اهمیت را درک کرده است و بدنبال استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات برای ارتقای کشور است.
زارع پور برطرف نمودن موانع و فراهم کردن زیرساخت ها را از وظایف دولت در این عرصه عنوان نمود و اضافه کرد: طرح فیبرنوری منازل و کسب وکارها زیرساخت توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور است که در آینده نیز برای مشاغل و کاربرد های جدید مورد نیاز است و برای این منظور دولت سرمایه گذاری ۲۰ هزارمیلیارد تومانی در این پروژه در ۳ سال آینده انجام می دهد.
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات، آینده منطقه ویژه اقتصادی پیام را قطب اقتصاد دیجیتال کشور عنوان نمود و اظهار داشت: با توسعه اقتصاد دیجیتال در این منطقه به غیر از نیازهای داخلی امکان صادرات و تامین نیازهای کشورهای منطقه نیز فراهم می شود.
وی با بیان این که دولت تمام قد پشت توسعه اقتصاد دیجیتال و کاربرد های فناوری اطلاعات ایستاده است، اضافه کرد: کارگروه اقتصاد دیجیتال با اختیارات هیات وزیران برای برداشتن موانع این حوزه تشکیل شده است.
او که در جمع مدیران عامل شرکت های مستقر در منطقه پیام سخن می گفت از فعالان این بخش خواست از ظرفیت های به وجود آمده بهره گیرند تا نشان دهند که مشکلات کشور بوسیله فناوری اطلاعات قابل حل است.
زارع پور از مدیران منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز خواست کار فناورانه را در این منطقه تسهیل کنند تا این منطقه به یک اکوسیستم در زمینه فناوری اطلاعات تبدیل گردد.
بنا بر اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این جلسه خطوط تولیدی شرکت های «بلووم»، تولید کننده گوشی و تبلت، «داده پرداز کامپیوتر تلاش»، تولید کننده حافظه های داخلی و فلش مموری، «هدایت هوشمند قرن»، تولید کننده تجهیزات بانکی و ابزارهای پرداخت، «شرکت توسعه خدمات الکترونیک آدونیس»، تولید کننده دستگاه های خودپرداز، «شرکت رهنمون فناوری اطلاعات»، تولید کننده سرور و تجهیزات شبکه پردازش و ذخیره سازی انبوه داده و «شرکت تلکام آرین»، تولید کننده تجهیزات مخابراتی را افتتاح و بازدید کرد.
در ادامه برنامه های روز گذشته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت هفته دولت به پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات سجاد در اتوبان کرج رفت و از گلخانه هوشمند و یکی از شرکت های مستقر در این پارک بازدید کرد و در جریان تولید محصولات مخابراتی و اقدامات تحقیق و توسعه این شرکت قرار گرفت.
منبع:

1401/06/08
16:22:39
5.0 / 5
210
تگهای خبر: آموزش , برنامه , توسعه , خدمات
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
devsoft