اسکرین شات گرفتن در واتساپ نا ممکن می شود

اسکرین شات گرفتن در واتساپ نا ممکن می شود

توسعه نرم افزار: واتساپ مقرر است تغییرات حریم خصوصی در این پیامرسان معرفی نماید که هدف آن فراهم کردن لایه های حفاظتی بیشتر در ارتباطات خصوصی کاربران است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، واتساپ گزینه ای را برای کاربران بمنظور استفاده از این پیامرسان بدون اینکه آنلاین بودن آنها معلوم شود را به نام "کنترل حضور آنلاین" معرفی خواهدنمود. این توانایی که ماه جاری برای همه کاربران عرضه خواهد شد، به آنها اجازه می دهد مخاطبانی که می توانند وضعیت آنلاین آنها را ببینند را مشخص کرده و خودرا از دید سایرین پنهان کنند. لیست مخاطبانی که می توانند وضعیت آنلاین کاربر را ببینند محدودیت ندارد و کاربران هر زمانی که بخواهند می توانند مخاطبان مورد نظر را از این لیست حذف یا به آن اضافه کنند. این شرکت اعلام نموده که این به روزرسانی، در نسخه های رومیزی و موبایل این اپلیکیشن عرضه خواهد شد.

این شرکت همین طور جلوگیری از گرفتن اسکرین شات برای پیامهایی که یک دفعه قابل مشاهده هستند و بعد از دیده شدن، ناپدید می شوند را تست می کند. واتساپ گزینه رسانه ناپدیدشونده را یک سال پیش معرفی نمود و در آن زمان به کاربران یادآوری کرد اگر دریافت کننده پیام از تصاویر و ویدئو های اشتراک گذاری شده توسط آنها اسکرین شات بگیرد، نمی توانند متوجه شوند. قابلیت جدید فعلا در مرحله آزمایشی قرار دارد اما واتساپ امیدوار است که بتواند به زودی آنرا عرضه نماید. (البته باید تصریح کرد که هر فردی می تواند با بهره گیری از دستگاه دیگری از صفحه واتساپ عکس بگیرد. بدین سبب کاربران باید درباره پیامهای ناپدیدشونده ای که ارسال می کنند، تامل بیشتری داشته باشند.)

واتس اپ همین طور به کاربران اجازه می دهد بعد از دو روز و ۱۲ ساعت (یا در کل بعد از گذشت ۶۰ ساعت) پیامشان را حذف نمایند و بدین سان پیامی را که ناخواسته ارسال کرده اند را حتی بعد از گذشت مدت نسبتا طولانی بتوانند حذف نمایند. قبل از این، محدودیت زمانی، یک ساعت و ۸ دقیقه و ۱۶ ثانیه بود.

آخرین تغییر واتساپ هم این است که کاربران می توانند گروه ها را بدون اینکه اعلان گروهی ارسال شود، ترک کنند. اداره کنندگان گروه همچنان از خروج آنها باخبر می شوند اما در کل این تغییر، خروج از گروه ها را آسان تر می کند.

بر اساس گزارش وب سایت تک کرانچ، واتساپ به مرور زمان امکانات مختلفی را عرضه نموده است. پاییز گذشته واتساپ نقطه ضعف احتمالی در این سرویس پیامرسان رمزنگاری شده را رفع کرد و رمزنگاری نقطه به نقطه را به نسخه پشتیبان پیامها که بصورت ابری ذخیره می شود، افزود.

منبع:

1401/05/19
11:50:11
5.0 / 5
190
تگهای خبر: آنلاین , اپل , سایت , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
devsoft