كشف ۵۱ لطمه پذیری امنیتی در شبكه LTE

كشف ۵۱ لطمه پذیری امنیتی در شبكه LTE

توسعه نرم افزار: اخیرا گروهی از پژوهشگران برجسته كره ای از كشف ۵۱ لطمه پذیری و حفره امنیتی در پروتكل های شبكه LTE آگاهی داده اند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، این روزها كه توجه زیادی به حفاظت از حریم خصوصی كاربران موبایل و كامپیوتر در جهان می شود، متخصصان و كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری باز بیشتر از هر زمان دیگری درگیر بررسی لطمه پذیری و حفره های امنیتی موجود در نرم افزارهای مختلف شده اند تا به هكرها و مجرمان سایبری اجازه نفوذ و ورود به اطلاعات شخصی كاربران را نداده و بدین ترتیب به محافظت از حریم خصوصی آنها بپردازند.
برمبنای گزارشی كه در وب سایت هكرنیوز آمده است، حفره های امنیتی و لطمه پذیری های موجود در پروتكل های مربوط به شبكه اینترنت همراه به هكرها و مجرمان سایبری این امكان را می دهد تا به اطلاعات شخصی و حریم خصوصی كاربران نفوذ و دسترسی پیدا كرده و آمار تمامی پیام و تماسهای رد و بدل شده آنها را به دست بیاورند.
این ضعف های امنیتی همین طور به هكرها اجازه خواهد داد كه در صورت تمایل، ارتباط كاربر با شبكه موبایل را قطع كرده، پیام های مخرب و آلوده برای آنها ارسال كرده، تماسهای ورودی آنها را مسدود كرده و ترافیك اینترنت مورداستفاده آنها را تحت كنترل و سو استفاده قرار دهند.
البته لازم به ذكر است كه پیش تر باز برخی از كارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری لطمه پذیری های امنیتی موجود در شبكه اینترنت LTE را كشف كرده و رسانه ای كرده بودند، اما تعداد ضعف های امنیتی كشف شده در این پژوهش های جدید، نتیجه و اهمیت آنرا با سایر تحقیقاتی قبلی متمایز می سازد.
گفته می شود كه این متخصصان از روشی تحت عنوان Fuzzy برای یافتن لطمه پذیری های امنیتی بهره برده اند كه باگ های احتمالی را بدین وسیله كشف و پیدا كرده اند.
به عقیده این دسته از كارشناسان، بدون شك تعداد لطمه پذیری های امنیتی موجود در شبكه LTE بسیار بیشتر از موارد كشف شده خواهد بود كه باید از آنها توسط متخصصان و پژوهشگران زبده و ماهر فعال در این حوزه پرده برداری شود.
نسل چهارم شبكه اینترنت همراه كه به ۴G یا LTE مشهور است، در سال های اخیر جایگزین نسل سوم شبكه اینترنت (۳G) در دنیا شده، مهیا كننده سرعت و پهنای باند بسیار بالا برای دسترسی به اینترنت و انتقال دیتاست كه علاوه بر گوشی تلفن همراه می توان با استفاده از مودم های نسل ۴ سرعت آنرا در لپ تاپ های دارای مودم وایرلس USB، گوشیهای هوشمند و غیره باز مورد استفاده قرار داد.
این خدمات كه در بازار با نام LTE یا Long Term Evolution شناخته می شود، از فن آوری های استاندارد GSM است و برای دسترسی به اینترنت پرسرعت قابل حمل استفاده می شود. با استفاده از خدمات شبكه اینترنت 4G امكان استفاده از برنامه های كاربردی و محصولات مبتنی بر اینترنت با سهولت و كیفیت بهتری فراهم خواهد شد؛ بطوریكه با بهره مندی از پهنای باند چندین برابر اینترنت نسل های دیگر، چند كاربر می توانند بطور همزمان از حساب اینترنت یك خط استفاده كنند.
در واقع 4G چهارمین نسل شبكه تلفن همراه می باشد كه در نقاط تحت پوشش امكان تبادل داده با سرعت های بالا را می دهد.1398/01/06
13:42:09
5.0 / 5
4786
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
devsoft