دستبرد هکرها به حساب های مشتریان جنرال موتورز

دستبرد هکرها به حساب های مشتریان جنرال موتورز

به گزارش توسعه نرم افزار هکرها ماه گذشته به شماری از حسابهای آنلاین مشتریان جنرال موتورز رخنه کردند و به اطلاعاتی نظیر نشانی، شماره تلفن و دیتای شخصی دیگر دسترسی پیدا کردند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، جنرال موتورز در نامه ای به مشتریانش اعلام نمود کوشش برای ورود غیر مجاز به برخی از حساب ها را در فاصله ۱۱ تا ۲۹ آوریل شناسایی کرده است و این نفوذ در برخی از موارد به هکرها اجازه داده است از امتیازهای جایزه، برای بازخرید کارتهای هدیه استفاده کنند.

هنوز مشخص نیست چه تعداد از حسابهای مشتریان جنرال موتورز هک شده است با این وجود دفتر دادستان کل کالیفرنیا اعلام نموده که حدود ۵۰۰۰ اطلاعیه هک شدن حساب، به ساکنان این ایالت ارسال شده است. شماره بیمه اجتماعی و جزئیات گواهی رانندگی لو نرفته اند.

جنرال موتورز به مشتریانش اعلام نمود هکرها، کلمات عبور سیستمهای جنرال موتورز را به دست نیاورده اند اما از وب سایتهای دیگر که مشتریان امکان دارد از اطلاعات ورود به حساب مشابهی بهره برده باشند، دزدیده اند. این شرکت به مشتریانش سفارش کرد کلمات عبور خویش را تغییر دهند و از اطلاعات ورود به سیستم منحصر برای هر وبسایت استفاده کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سخنگوی جنرال موتورز در اینباره حاضر نشد اظهارنظر کند.

منبع:

1401/03/04
11:06:23
5.0 / 5
178
تگهای خبر: آنلاین , خرید , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
devsoft