رئیس سازمان فضایی ایران:

برنامه 10 ساله فضایی کشور به زودی رونمایی می شود

برنامه 10 ساله فضایی کشور به زودی رونمایی می شود

به گزارش توسعه نرم افزار رئیس سازمان فضایی ایران اظهار داشت: برنامه ۱۰ ساله فضایی کشور، با همکاری همه بازیگران بخش فضایی کشور و طی ۴۰ جلسه در کارگروه هایی با حضور همه ذی نفعان نهایی شده و بعد از تایید شورایعالی فضا بزودی رونمایی خواهد شد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، دکتر حسن سالاریه در مراسم تودیع رئیس پژوهشگاه فضایی که امروز با حضور تعدادی از معاونان و مدیران ارشد سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد، ضمن تقدیر از روحیه کاری، اخلاق مداری، تخصص، تعهد، تلاش صادقانه و خالصانه دکتر حسین صمیمی، رئیس پیشین پژوهشگاه فضایی ایران؛ دستاوردهای این پژوهشگاه را در این چهار سال شایسته تقدیر دانست و از پژوهشگاه فضایی بعنوان بزرگترین نهاد فضایی در حوزه صنعت ماهواره در کشور یاد کرد.
وی اظهار نمود: برنامه ۱۰ ساله فضایی کشور (۱۴۰۱- ۱۴۱۰)، با همکاری همه بازیگران بخش فضایی کشور و طی ۴۰ جلسه در کارگروه هایی با حضور همه ذی نفعان نهایی شده و بعد از تایید شورایعالی فضا بزودی رونمایی خواهد شد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: با عنایت به پتانسیل های موجود و زیرساخت شکل گرفته در پژوهشگاه، انتظار می رود در اجرا و تحقق این برنامه، پژوهشگاه فضایی ایران نقشی بی بدیل و مؤثرتر از سایرین ایفا کند.

دکتر سالاریه، لزوم اصلاح ساختار و فعال سازی بیشتر از پیش بخش خصوصی را از دیگر برنامه های پیش رو عنوانو تصریح کرد: پژوهشگاه فضایی ایران با عنایت به ماهیت، ظرفیت ها و ساختار منعطف خود می تواند در این راه راهگشا باشد.
به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فضایی ایران، در این مراسم، ضمن عرضه گزارشی از دستاوردهای ارزشمند پژوهشگاه در چهار سالی که گذشت، از زحمات دکتر حسین صمیمی، رئیس پیشین پژوهشگاه فضایی ایران تقدیر گردید.
دکتر حسین صمیمی از تاریخ دهم تیر ماه سال ۱۳۹۷ طی حکمی از جانب وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وقت، بعنوان رئیس پژوهشگاه فضایی ایران انتخاب شد و طی این مدت دستاوردهای ارزشمندی را در حوزه منابع انسانی، توسعه زیرساخت و پیشبرد پروژه ها برای پژوهشگاه به یادگار گذاشت که همچون این موارد میتوان به جوان سازی بدنه مدیریتی پژوهشگاه فضایی، استفاده حداکثری از بانوان در پست های مدیریتی، توسعه زیرساخت های آزمایشگاهی و دریافت استانداردهای مربوط، تحویل ماهواره سنجشی پارس۱، پیشبرد پروژه های ماهواره ناهید۲، سامانه بلوک انتقال مداری، بالن استراتوسفری، تاسیس مرکز نوآوری فضای نو و حمایت حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای پروژه ها، کسب چهار رتبه برتر در جشنواره خوارزمی و بسیاری افتخارات دیگر اشاره نمود.

منبع:

1401/03/02
22:28:28
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
devsoft