هرچه زودتر گوگل كروم را آپدیت كنید!

هرچه زودتر گوگل كروم را آپدیت كنید!

به گزارش توسعه نرم افزار اخیرا صدمه پذیری جدیدی در مرورگر اینترنتی گوگل كروم یافت شده است كه خطرات متعددی را برای حریم خصوصی كاربران به وجود خواهد آورد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، این روزها كه صدمه پذیری و ضعف های امنیتی جنجال های متعددی را در فضای مجازی به وجود آورده اند، محققان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری اخیرا دریافته و اعلام نموده اند كه مرورگر اینترنتی گوگل كروم میزبان یك حفره امنیتی جدیدی شده كه به شدت وضعیت امنیت سایبری و حریم خصوصی كاربران آنرا به مخاطره انداخته و تهدید كرده است.
بدین ترتیب این پژوهشگران خاطرنشان كرده و اخطار داده اند كه كاربران باید تحت تأثیر صدمه پذیری مذكور هرچه سریع تر گوگل كروم خویش را به جدیدترین نسخه به روزرسانی و آپدیت كنند تا از خطرات و تهدیدات احتمالی آن به دور نگه داشته شوند.
كلمنت لیزاین، بعنوان یكی از این محققان سایبری عنوان كرده است كه صدمه پذیری و حفره امنیتی مذكور به هكرها و مجرمان سایبری این امكان را می دهد تا بتوانند از طریق دور كامپیوتر های قربانیان موردنظر را تحت كنترل قرار داده و به حساب های كاربری آنها نفوذ و دسترسی پیدا كرده و كدهای امنیتی مربوطه را به دست بیاورند.
بر مبنای وب سایت هكرنیوز، گوگل كروم یكی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مرورگرهای اینترنتی در جهان به حساب می آید كه در سال های اخیر گوی رقابت را از سایر رقبای قدرتمند خود نظیر موزیلا فایرفاكس و مایكروسافت اج ربوده است.
ازاین رو همه كاربرانی كه از مرورگر گوگل كروم برای وب گردی و جست جوهای اینترنتی خود استفاده می نمایند، باید هرچه سریع تر مرورگر خویش را به جدیدترین نسخه آپدیت و به روزرسانی كنند تا گرفتار مشكلات و چالش های امنیتی موجود در آن نشوند و حریم خصوصی آنها هم توسط هكرها و مجرمان سایبری مورد هجوم و حمله قرار نگیرد.1397/12/19
22:35:27
5.0 / 5
5803
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft