چالش كمبود نیروهای صاحب تفكر دیجیتال در كشور

چالش كمبود نیروهای صاحب تفكر دیجیتال در كشور

یک کارشناس چالش حوزه ارتباطات را کمبود نیروهای صاحب تفکر دیجیتال دانست و اظهار داشت: مجموعه مدیریتی کشور ما بخصوص نیروهای با سنین بالا خیلی اوقات نمی توانند خودرا با نیازهای امروزی وفق دهند که بحث تحول دیجیتال هم از این موارد است.


علی مطهری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به چالش های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بیان کرد: چالش اساسی این است که صاحبان تفکر دیجیتال در کشور کم هستند و کمتر وارد مسائل سیاسی می شوند. لازم است مدیرانی که سر کار می آیند، حتی المقدور خودرا با این فضا وفق دهند. تحول دیجیتال نیازمند تفکر دیجیتال است و این یک چالش است که مجموعه مدیریتی کشور ما بخصوص نیروهای با سنین بالا خیلی اوقات نمی توانند خودرا با نیازهای امروزی وفق دهند و بحث تحول دیجیتال هم از این موارد است.
ایشان سپس اشاره کرد: این چالش مختص دولت بعدی نیست، چالش کشور است و هر دولتی که سر کار می آید، باید بتواند این اختلاف نسلی را پر کند، از مدیران تازه نفس استفاده نماید یا اگر مدیرانی با تجربه های ارزشمندی وجود دارند، باید بتوانند حوزه کارشناسی خودرا تقویت نمایند. اگر اعضای وزارت ارتباطات به وظایف ذاتی خود بپردازند، می توانند موفق باشند چون گاهی این وظایف را رها می کنند و به کارهای دیگر می پردازند.1400/03/27
11:29:07
5.0 / 5
1104
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
devsoft