جریمه شركت های طراح ربات بازفروش بلیط در آمریكا

جریمه شركت های طراح ربات بازفروش بلیط در آمریكا

به گزارش توسعه نرم افزار کمیسیون فدرال تجارت آمریکا برای نخستین بار دو شرکت را به جرم طراحی ربات های باز فروش بلیط رویدادهای جذاب فرهنگی و هنری به پرداخت بیشتر از 3.7 میلیون دلار جریمه محکوم نمود.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از انگجت، بااینکه برگزاری خیلی از رویدادهای زنده فرهنگی و ورزشی و هنری به سبب شیوع ویروس کرونا متوقف شده، اما این امر به مفهوم توقف فعالیت ربات های بازفروش بلیط های قبلاً فروخته شده نیست.
مقامات کمیسیون فدرال تجارت آمریکا برای نخستین بار با بازفروش بلیط های یک کنسرت آنلاین در اینترنت برخورد کردند و عوامل باز فروش غیرقانونی هزاران بلیط این کنسرت را به پرداخت جریمه ۳.۷ میلیون دلاری محکوم کردند.
ربات های مورد اشاره توسط دو شرکت Time Tickets و Cartisim طراحی شده بودند. شرکت های مورد اشاره آدرس های اینترنتی خودرا نیز مخفی کرده بودند و از حساب های جعلی در سایت تیکت مستر و نیز اطلاعات جعلی کارت های اعتباری برای دور زدن قوانین خرید آنلاین استفاده می کردند.
دو شرکت مورد اشاره با باز فروش بلیط های قبلاً فروخته شده میلیون ها دلار درآمد به جیب زده اند. کمیسیون فدرال تجارت آمریکا در ابتدا جریمه ای ۳۱ میلیون دلاری را برای این دو شرکت در نظر گرفت که سرانجام با اعتراض انجام شده آنرا به ۳.۷ میلیون دلار کم کرد.


منبع:

1399/11/06
14:40:19
0.0 / 5
1114
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
devsoft