اولین نمایشگاه ICT افغانستان با مشاركت ایران برگزار می گردد

اولین نمایشگاه ICT افغانستان با مشاركت ایران برگزار می گردد

به گزارش توسعه نرم افزار اولین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات افغانستان با هدف تولید همكاریهای مشترك میان شركت های ایرانی و افغانستانی، با مشاركت سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران برگزار می گردد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، اولین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات افغانستان با نام ArianaICT مقرر است با مجوز وزارت تجارت و صنایع افغانستان، ۲۷ تا ۳۰ فروردین ماه از جانب كنسرسیوم ایریانا بوم و با مشاركت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور در شهر كابل برگزار گردد.
رسول سراییان -دبیركل سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور- در نشست مشترك اعضای این سازمان با وزیر ارتباطات افغانستان، درباره این نمایشگاه توضیح داد: مجوزهای لازم برای برگزاری نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در افغانستان دریافت شده و این رویداد ۲۷ تا ۳۰ فروردین ماه در كابل برگزار می گردد. این نمایشگاه می تواند فصل جدیدی در همكاریهای مشترك میان شركت های ایرانی و افغانستانی بگشاید.
شهزاد گل آریوبی -وزیر ارتباطات افغانستان- هم اظهار داشت: تفاهم نامه ای با ایران برای برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات در افغانستان منعقد شده و ما آماده هر نوع حمایتی برای همكاری در این زمینه هستیم.
بر طبق این گزارش زیرساخت های ارتباطی در افغانستان در سال های اخیر توسعه قابل توجهی داشته و الان ۲۳٫۷ میلیون نفر از جمعیت ۳۶ میلیونی این كشور موبایل داشته و كاربران اینترنت هم نزدیك به ۱۰ میلیون نفر است. این در شرایطی است كه افزایش دسترسی به اینترنت، یكی از برنامه های محوری دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افغانستان است. شبكه فیبر نوری در ۲۵ استان این كشور مستقر شده و تا دو سال دیگر مقرر است در ۹ استان باقی مانده هم گسترش یابد. همینطور دولت افغانستان برنامه های وسیعی برای توسعه دولت همراه و دولت الكترونیكی دارد.
از جانب دیگر زبان و فرهنگ مشترك، وجود قوانین سرمایه گذاری مناسب و دسترسی مناسب ایرانیان به بازار افغانستان، از خصوصیت های مهمی است كه می تواند حضور در بازار این كشور را برای شركت های ICT ایرانی جذاب كند.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم بسته های حمایتی برای حضور شركت های ایرانی در این رویداد در نظر گرفته اند. برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانید به سایت رسمی این رویداد به نشانی www.arianaict.com رجوع كنید.1397/11/12
13:23:48
5.0 / 5
4454
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
devsoft