افشای استفاده سازنده چینی محصولات اپل از كارگران الزامی

افشای استفاده سازنده چینی محصولات اپل از كارگران الزامی

به گزارش توسعه نرم افزار واشنگتن پست ضمن اشاره به یافته های گروه ˮپروژه شفافیت فناوریˮ گزارش داد یک تولیدکننده قراردادی محصولات اپل در چین از هزاران کارگر الزامی اویغور در کارخانه هایش استفاده می نماید.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، کتی پل، مدیر گروه "پروژه شفافیت فناوری" به روزنامه واشنگتن پست اظهار داشت: تحقیقات ما نشان داده که استفاده اپل از کارگران الزامی در زنجیره تامینش بسیار فراتر از چیزی است که این شرکت به آن اذعان کرده است.

شواهدی از استفاده شرکت "لنز تکنولوژی" از کارگران الزامی که از انظار عمومی پنهان شده اند، وجود دارد. لنز سالهاست که شیشه گوشی های آیفون را تولید می کند و این شرکت با شرکتهای آمازون و تسلا هم همکاری دارد.

اپل به تقاضای بیزنس اینسایدر برای اظهارنظر درباره این گزارش پاسخ نداد اما جاش روزن استاک، نماینده این شرکت به واشنگتن پست گفته است اپل نیروی کارگر الزامی را به هیچ وجه تحمل نمی نماید. بررسی وجود نیروی کارگر الزامی بخشی از ارزیابی است که ما از هر تولیدکننده انجام می دهیم و شامل بازرسیهای سرزده است. این تمهیدات در سرتاسر زنجیره تأمین اپل اجرا می شود و شغل و مکان خاصی را شامل نمی گردد. هر گونه نقض سیاستهای ما نتایج فوری شامل خاتمه همکاری تجاری دارد. تمرکز ما مثل همیشه اطمینان از این مورد است که با همه به شایستگی و احترام برخورد می شود و به انجام هر کاری که در توان ماست برای پشتیبانی از کارگران در زنجیره تأمین مان ادامه می دهیم.

اپل در مورد مسائل کارگری در چین مکررا متهم شده است و در نتیجه آن حتی روابطش را با تأمین کنندگان بزرگ قطع کرده است. یک گزارش مهم در مارس نشان داد که اپل از راه تأمین کنندگان چینی خود از کارگران الزامی اویغور بهره مند شده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، علیرغم این که اپل علنا ضد این شیوه موضع گرفته است اما ظاهرا به تلاشهای شرکت کوکاکولا و نایک در لابی ضد لایحه ای پیوسته که هدف آن ممنوعیت شرکتهای آمریکایی از اتکا به نیروی کار الزامی چینی است.

منبع:

1399/10/10
16:13:13
0.0 / 5
1175
تگهای خبر: آیفون , اپل , فناوری
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
devsoft