حمله گسترده هكری به روترهای سیسكو

حمله گسترده هكری به روترهای سیسكو

توسعه نرم افزار: محققان امنیتی از شناسایی لطمه پذیری در دو روتر شركت سیسكو آگاهی داده اند كه هكرها با سواستفاده از آنها به دنبال سرقت اطلاعات كاربران هستند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از زددی نت، دو روتر مورد اشاره RV۳۲۰ و RV۳۲۵ نام دارند و در بین شركت های نمایش دهنده خدمات اینترنتی و همین طور شركت های بزرگ برای اتصال به اینترنت و هدایت ترافیك شبكه محبوبیت زیادی دارند.
حملات هكری با بهره گیری از این دو روتر از ۲۵ ژانویه شروع شده است. نخستین بار دیوید دیویدسون محقق امنیتی اطلاعاتی را در مورد حفره های امنیتی دو روتر مورد اشاره كه مورد سواستفاده قرار گرفته، منتشر نمود.
این لطمه پذیری ها به هكرها امكان می دهد از طریق دور پیكربندی و تنظیمات روترها را بدون نیاز به اطلاع از كلمه عبور آنها تغییر دهند. علاوه بر این امكان تزریق و اجرای دستورات مختلف بر روی روترهای لطمه پذیر بدون نیاز به كلمه عبور وجود دارد.
شركت امنیتی آلمانی RedTeam Pentesting باز در مورد لطمه پذیری های مورد اشاره به سیسكو اطلاع رسانی كرده و وصله هایی را برای حل این مشكل در ۲۳ ژانویه عرضه نموده است. هنوز اطلاعاتی در مورد لطمه های احتمالی ناشی از این حملات در دسترس نیست.

1397/11/08
16:26:21
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: اینترنت , شبكه
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
devsoft