رمزارز فیسبوك تغییر نام داد

رمزارز فیسبوك تغییر نام داد

پروژه رمزارز لیبرا كه مورد حمایت فیسبوك قرار دارد، در كوشش برای نشان دادن استقلال این پروژه و كسب تاییدیه رگولاتوری، نامش را به دیم (Diem) تغییر داد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، طرح رمزارز لیبرا سال قبل از طرف فیسبوک عنوان شد و بعد از اینکه رگولاتورها و بانک های مرکزی نسبت به تاثیر آن روی ثبات مالی، تضعیف کنترل روی سیاست پولی و تهدید شدن حریم خصوصی ابراز نگرانی کردند، این پروژه در آوریل تضعیف شد.

استوارت لوی، مدیرعامل انجمن دیم که پروژه سکه دیجیتالی دیم را دنبال می کند، اعلام نمود تغییر نام در جهت کوشش برای تاکید روی یک ساختار ساده تر و بهسازی شده صورت گرفته است.

وی به رویترز اظهار داشت: نام ابتدایی که به مسیر اولیه پروژه مرتبط بود، در پذیرش از طرف رگولاتورها با مشکل روبرو شد و ما آن پیشنهاد را تغییر دادیم. دیم در لاتین به مفهوم "روز" است و الان ما می خواهیم یک سکه دیجیتالی تحت حمایت دلار عرضه نماییم.

استوارت لوی به زمان ارائه این سکه دیجیتالی اشاره نکرد اما روزنامه فایننشیال تایمز هفته گذشته اعلام نموده بود این پول دیجیتالی امکان دارد تا ژانویه ارائه شود و عرضه آن به موافقت دیده بان بازارهای سوییس مشروط است.

فیس بوک که در ماه مه نام واحد پرداخت پول خودرا از "کالیبرا" به "نووی فایننشیال" تغییر داد، یکی از ۲۷ عضو انجمن دیم مانده که سابق بر این انجمن لیبرا نام داشت. دیوید مارکوس، مدیر نووی یکی از پنج عضو هیات مدیره دیم است.

استوارت لوی درباره ادامه حضور فیسبوک در این پروژه اظهار داشت: شرکت فیسبوک یکی از اعضای مهم این انجمن است. ما به دنبال این نیستیم که همه ارتباطاتمان را قطع نماییم. هدف از تغییر نام برای نشان دادن این بوده که ما به صورت خودمختار و مستقل عمل می نماییم.

وی همین طور اظهار داشت: دیم می خواهد با متمرکز شدن به جنبه های مورد نگرانی رگولاتورها و دولتهای غربی نظیر کنترل تحریمها و جرایم مالی، خودرا از همتایانش متمایز کند.

بر اساس گزارش رویترز، این پروژه اعلام نموده که سیاستهایی را برای مقابله با پولشویی، فاینانس تروریسم و پایبندی به تحریمها طراحی خواهد نمود و طرحهای اولیه خودرا برای این که اجازه دهد هر کسی به شبکه اش ملحق شود را کنار گذاشته است.
1399/09/12
14:46:27
5.0 / 5
1260
تگهای خبر: بازار , دیجیتال , شبكه , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
devsoft