گزارش توسعه نرم افزار؛

حذف پست های در رابطه با شهید فخری زاده در اینستاگرام

حذف پست های در رابطه با شهید فخری زاده در اینستاگرام

به گزارش توسعه نرم افزار شبكه اجتماعی اینستاگرام در اقدامی مغرضانه، این دفعه پست های كاربران ایرانی در رابطه با شهادت دانشمند هسته ای شهید فخری زاده را حذف نمود.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از مهر، در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی و به دنبال ترور دانشمند هسته ای شهید فخری زاده، شبکه اجتماعی اینستاگرام در اقدامی مغرضانه و خلاف آزادی بیان، پیشگیری از انتشار پست های در رابطه با این ترور ناجوانمردانه را در دستور کار قرار داد. عصر روز گذشته خبر ترور شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و از دانشمندان هسته ای کشورمان توسط عوامل تروریستی، به صدر اخبار رسانه های داخلی و خارج کشور تبدیل شد و خیلی از کاربران شبکه های اجتماعی نسبت به این اقدام تروریستی واکنش نشان دادند. با بالارفتن پست های در رابطه با این اقدام تروریستی و با یادآوری همزمانی این ترور با سالگرد شهادت شهید سلیمانی و شهید شهریاری دیگر دانشمند هسته ای کشورمان، اینستاگرام بار دیگر با غرض ورزی این پست های مرتبط را حذف نمود که این اقدام خلاف آزادی بیان، با واکنش خیلی از کاربران در سایر شبکه های اجتماعی همراه شده است.


همراهی اینستاگرام با اقدامات تروریستی کشورهای متخاصم، از راه حذف اکانت و پست کاربران ایرانی و پیشگیری از آزادی بیان ایرانی ها در فضای مجازی، مسبوق به سابقه است. سال قبل هم پست های در ارتباط با شهادت سردار سلیمانی و هشتگ انتقام سخت در این شبکه اجتماعی حذف و بعضی از اکانت های کاربران ایرانی حذف شد. این شواهد نشان داده است که شبکه های اجتماعی خارجی همچون اینستاگرام و فیسبوک به رغم آنکه خویش را داعیه دار آزادی بیان می دانند، با حذف مطالب کاربران، تمامی تلاش خویش را به کار می بندند تا جلوی انتشار تصویر خبیث و جنایتکار دشمنان ایران را که به سادگی قابل بازگویی و نمایان شدن برای مردم جهان در فضای مجازی است، بگیرند. کارشناسان دلیل این اقدام یکطرفه شبکه های اجتماعی خارجی را بدون توجه به حق آزادی بیان کاربران ایرانی، نبود حضور مؤثر حاکمیت و حکمرانی فضای مجازی در کشور می دانند. در این حوزه سال قبل مسؤلان وزارت ارتباطات وعده پیگیری این مورد را داده بودند. به نحوی که امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات در اینباره اظهار داشته بود: در پاسخ به اقدامات اینستاگرام در حذف مطالب کاربران ایرانی رویکرد منفعلانه نخواهیم داشت و تلاش می نماییم این دوگانگی و ماهیت تروریسم فضای مجازی را آشکار نماییم.


منبع:

1399/09/09
23:01:21
5.0 / 5
1476
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
devsoft