ویندوزهای خودرا برای رفع لطمه پذیری به روزرسانی كنید

ویندوزهای خودرا برای رفع لطمه پذیری به روزرسانی كنید

توسعه نرم افزار: مایكروسافت 112 لطمه پذیری را در چندین محصولات خود رفع كرده است و سفارش می شود كاربران محصولات مایكروسافت با بررسی محصولات تحت تاثیر لطمه پذیری، هرچه سریع تر نسبت به به روزرسانی محصول خود اقدام نمایند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) مایکروسافت در به روزرسانی ماه نوامبر ۱۱۲ لطمه پذیری را در چندین محصولات خود رفع کرده است که ۲۴ مورد از این لطمه پذیری ها از نوع اجرای کد ازراه دور بودند و سفارش می شود کاربران محصولات مایکروسافت با بررسی محصولات تحت تاثیر لطمه پذیری (تمامی نسخه های ویندوز بین ویندوز ۷ و ویندوز ۱۰)، هرچه سریع تر نسبت به به روزرسانی محصول خود اقدام نمایند.
در این به روزرسانی برای لطمه پذیری روز صفر ویندوز با شناسه 17087-2020-CVE نیز وصله انتشار یافته است. لطمه پذیری روز صفر به این معناست که تا کنون هیچ راهکاری برای آن ارائه نشده و یا شما صفر روز فرصت پیدا کردن راهکار دارید. یکی از ملاک های پشتیبانی از بدافزارها، تعداد بالای روز صفری است که در آن پشتیبانی می شوند.
این لطمه پذیری که مرکز ماهر پیش تر هم در مورد آن هشدار داده بود، به همراه یک لطمه پذیری از گوگل کروم با شناسه 15999-2020-CVE اکسپلویت می شد. سایت co.securityaffairs از اکسپلویت گسترده این لطمه پذیری بعد از انتشار وصله برای آن آگاهی داده است.
علاوه بر لطمه پذیری روز صفر ویندوز، ۱۱۱ مورد لطمه پذیری دیگر نیز وجود دارد که وصله آن ارائه شده و باید به روزرسانی شود. ۲۴ مورد از این لطمه پذیری ها از نوع اجرای کد ازراه دور هستند که محصولات مختلف همچون Excel، Microsoft Sharepoint،، Microsoft Exchange Server، Windows Network File System، Windows GDI+ component و Windows printing spooler service و Microsoft Teams را تحت تاثیر قرار می دهند.

به روزرسانی سه محصول موزیلا
همین طور موزیلا بمنظور رفع ‫آسیب پذیری با شناسه CVE-2020-26950 با درجه اهمیت بحرانی در سه محصول Firefox، Firefox ESR، Thunderbird به روزرسانی امنیتی منتشر نموده است. هکرها با اکسپلویت این لطمه پذیری می توانند، کنترل سیستم لطمه پذیر را در اختیار بگیرند. لطمه پذیری مذکور در نسخه های 82.0.3 Firefox، 78.4.1 Firefox ESR و 78.4.2 Thunderbird رفع شده است. سفارش می شود کاربران این محصولات نیز هرچه سریع تر محصولات خودرا به روزرسانی کنند.

منبع:

1399/08/25
20:56:35
5.0 / 5
1599
تگهای خبر: service , سایت , سیستم , كامپیوتر
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
devsoft