میرزایی نیكو: بهره وری صحیح از فضای مجازی به هنر كشور باز می گردد

میرزایی نیكو: بهره وری صحیح از فضای مجازی به هنر كشور باز می گردد

توسعه نرم افزار: یك عضو كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها با اشاره به اینكه استفاده از فضای مجازی برای توسعه و سازندگی كشور ضروری می باشد، بیان كرد: فضای مجازی یك فضای دو گانه است كه از آن هم می توان برای توسعه و سازندگی كشور بهره برد و هم می توان از آن برای انجام كارهای تخریبی استفاده نمود.


قاسم میرزایی نیكو در گفت وگو با ایسنا با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص این كه «جوانان می توانند با هوشمندی، فضای مجازی را به ابزاری برای زدن تو دهن دشمنان تبدیل كنند» بیان كرد: امروز با پیشرفت علم و تكنولوژی و انفجار اطلاعات و توسعه مجموعه های دیجیتالی چه ما بخواهیم و چه ما نخواهیم همه افراد درگیر فضای مجازی و عصر اطلاعات هستند.
ایشان سپس بیان كرد: امروز حتی با وجود اینكه در روستاها امكانات كافی باز وجود ندارد ولی افراد در كوشش برای دستیابی به فضای مجازی می باشند.
نماینده مردم دماوند و فیروزكوه در مجلس با اشاره به اینكه فضای مجازی، فضایی است كه به صورت دوگانه می توان از آن استفاده كرد، اظهار داشت: از فضای مجازی هم می توان برای توسعه و سازندگی كشور بهره برد و هم می توان از آن برای انجام كارهای تخریبی استفاده نمود. این به هنر كشور باز می گردد كه با احداث زمینه های مناسب از فضای مجازی چگونه برای توسعه و سازندگی استفاده نماید.
میرزایی نیكو در ادامه اشاره كرد: بتازگی شنیدم كه مخابرات در صدد راه اندازی اینترنت كودكان است. این كار یكی از اقدامات ارزشمندی است كه اگر اجرایی شود از مبنا گام های موثری جهت استفاده بهینه از فضای مجازی برداشته میگردد.
وی اشاره كرد: فیلترینگ در دنیای امروز با وجود فیلترشكن ها عملا كارآیی ندارد. در جلسه ای با وزیر ارتباطات، ایشان پرسید كه كدام یك از افراد این جلسه حالا در تلگرام نیستند و هیچ كس نبود كه در تلگرام نباشد. ما نمی توانیم با فیلترینگ راه به جایی ببریم.
وی ادامه داد: ما نمی توانیم جلو برخی از مسائل بایستیم بلكه باید با آموزش صحیح در راستا استفاده بهینه از فضای مجازی گام برداریم.
میرزایی نیكو درانتها با اشاره به نقش فضای مجازی در پیشبرد اهداف و پیشرفت كشور بیان كرد: ما می توانیم از فضای مجازی برای فرهنگ سازی، اطلاع رسانی صحیح، توسعه و سازندگی كشور ودر خیلی از زمینه های دیگر استفاده نمائیم.

دبیر: محمد نوراللهی


1397/10/25
16:23:54
5.0 / 5
4409
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
devsoft