اپراتورها تا آخر سال اجازه افزایش قیمت اینترنت را ندارند

اپراتورها تا آخر سال اجازه افزایش قیمت اینترنت را ندارند

به گزارش توسعه نرم افزار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: قیمت بسته های اینترنتی تغییری نداشته است و ما اجازه افزایش قیمت را تا آخر سال جاری به اپراتورها نخواهیم داد.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام خود، از کاربران خواست سولاتشان را مطرح کنند تا به آنها پاسخ داده شود. او درباره ۱۲۰ گیگابایت اینترنت اساتید اظهار نمود: از فردا فعال سازی بسته اینترنت اساتید آغاز خواهد شد.
وی در پاسخ به سوال یکی از کاربران که چرا دانشگاه آیت الله بروجردی جزو اینترنت رایگان که شامل دانشجویان می شود، نیست؟ اظهار داشت: مسئولان دانشگاه شما باید اطلاعات سامانه آموزشی خودرا در سایت ما ثبت کنند، امروز حدود ۳۰۰ دانشگاه جدید ثبت نام کردند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره انتقاد کاربران به افزایش قیمت بسته های اینترنتی بیان کرد: قیمت بسته های اینترنتی تغییری نداشته است و ما اجازه افزایش قیمت را تا آخر سال جاری به اپراتورها نخواهیم داد.
آذری جهرمی در پاسخ به این پرسش که آیا توسط این وزارتخانه ۱۰ میلیارد تومان به باشگاه استقلال پرداخت شده است، اشاره کرد: با 10 میلیارد پنج دکل مخابراتی جدید راه اندازی می نماییم تا حداقل ۱۵ روستای جدید به اینترنت پرسرعت وصل شود.
وی با اشاره به اعتراض کاربران درباره مشکلات سامانه شاد بیان کرد: مشکلات شاد را با مرکز تماس به شماره ۹۹۹۰ بوسیله تلفن های همراه اول یا ۰۲۱۴۳۰۸۱ بوسیله سایر خطوط پیگیری کنید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اقدامات انجام شده برای رفع پینگ بازی های آنلاین اظهار داشت: از زیرساخت خواستم برای بهبود کیفیت بازی های کامپیوتری اقدامات جدی به عمل آورد و گزارش آنرا خواهم داد.
بحثی درباب فیلترینگ اینستاگرام مطرح نیست
آذری جهرمی علت فیلترینگ تلگرام را حکم قضایی دانست و درباره فیلترینگ اینستاگرام نیز اظهار نمود: بحثی در این خصوص مطرح نیست.
وی درباره سایت های شرط بندی توضیح داد: فعالیت این سایت ها مخالف قوانین ایران است. متاسفانه از طمع و گاهی ناآگاهی افراد بهره می گیرند را مردم را نقره داغ می کنند. اطلاع دارم که پلیس و دستگاه قضایی پیگیری جدی برای برخورد با گردانندگان این اقتصاد ناسالم انجام می دهند و ما هم از این اقدام آنها حمایت می نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اینترنت VDSL اظهار داشت: حدود ۷۰۰ هزار پورت توسط مخابرات ایران و شاتل آماده شده که به زودی افتتاح و به بهره برداری می رسد.
آذری جهرمی درباره اینترنت محصلین علوم دینی و اساتید حوزه بیان کرد: منتظر پاسخ نامه حوزه هستیم تا تسهیلات طلاب را هم ارائه نماییم.
او درباره چرایی فیلتر دیسکورد (نرم افزار برقراری تماس تلفنی در بستر شبکه برای گیمرها) اظهار داشت: آنچه به من گفته اند این است که نرم افزار دیسکورد از دامنه discordapp استفاده می کرده و دامنه discord یک سایت غیراخلاقی بوده که از مدت ها قبل مسدود بوده است. بتازگی مالکان نرم افزار دیسکورد دامنه discord را از مالکان آن سایت غیراخلاقی خریده اند و نرم افزارشان را روی این دامنه بالا آورده اند. بدین خاطر این نرم افزار در ایران از دسترس خارج شده است. زیرساخت با ارائه این توضیح از دادستانی خواسته است تا مجوز خروج دامنه دیسکورد از فهرست مسدودی را صادر کند.
وزارت ارتباطات مسوول تمامی بخش های شبکه ملی اطلاعات نیست
وی درباره چرایی تعلل در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بیان کرد: همه بخش های شبکه ملی اطلاعات وظیفه وزارت ارتباطات نیست. آنچه وظیفه ماست، با تمام امکانات و توان در حال اجراست.
یکی از کاربران به بازار گوشی و قیمت های فضایی اشاره کرده و گفته بود که و برخی از واردکنندگان از آب گل آلود ماهی می گیرند و درخواست نظارت بر این بازار را کرده بود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص اظهار داشت: نظارت بر بازار گوشی و قیمت آن وظیفه ما نیست، اما دغدغه درست شما را به همکارم در دولت منتقل می کنم.
آذری جهرمی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم اظهار نمود: متاسفانه شدت یافتن تحریم ها، تاثیرات منفی کرونا بر اقتصاد و البته برخی مشکلات داخلی، سبب شده که شرایط دشواری پیش روی همه ما باشد. البته معتقدم با کار بیشتر، تلاش بیشتر می توان برخی مشکلات را پشت سر گذاشت. فشار حداکثری هم مطمئنا مانند خیلی از ظلم های دیگر پایدار نخواهد بود.
وی در پاسخ به اینکه آیا شرکت سوپرسل، ایران را تحریم کرده، اظهار داشت: شریک تجاری سوپرسل در ایران، شرکت مالک کافه بازار بود. اطلاعیه ای از سوپرسل دیدم که گفته بود با کافه بازار به تفاهم نرسیده و به صورت موقت فعالیتش در ایران را متوقف کرده است.
درباره علت پاک شدن محتوای مربوط به سردار سلیمانی در اینستاگرام و عدم واکنش به این مساله بیان کرد: آنها از عکس سردار هم می ترسند. اگر هدف شما از انتشار عکس سردار، اثرگذاری جهانی است، باید در این کار پافشاری کرد. البته اگر فقط برای مردم ایران پیامی دارید، می توانید آنرا بوسیله پیام رسان های داخلی منتشر کنید.
منبع:

1399/07/19
11:56:35
5.0 / 5
1742
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
devsoft