قیمت اینترنت بالا نرفته، مصرف كاربران بیشتر شده است

قیمت اینترنت بالا نرفته، مصرف كاربران بیشتر شده است

به گزارش توسعه نرم افزار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه به كم فروشی سازماندهی شده در اپراتورهای همراه نرسیدیم، اظهار داشت: قیمت ها بالا نرفته، اما مصرف كاربران بالا رفته و بهتر است زمانی كه منزل هستید، از اینترنت خانگی استفاده كنید تا هزینه هایتان متعادل تر شود.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام خود، از کاربران خود خواست سولاتی را مطرح کرده تا به آنها پاسخ دهد. او درباره برنامه اینترنت مجانی برای دانش آموزان و معلمان اظهار داشت: استفاده از سامانه شاد مجانی شده است و بسته ویژه دانش آموزان را هم بزودی اعلام می نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نرم افزار ادوب کانکت برای کلاس آنلاین دانشجویان و هزینه این نرم افزار اظهار نمود: هر دانشگاه برای خودش سرور ادوب کانکت اختصاصی دارد و لازم است آدرس سرور دانشگاه، از راه وزارت علوم برای ما ارسال شود تا آنرا مجانی نماییم. در حال بررسی هستیم تا استفاده از اسکای روم را کاملا مجانی نماییم.
آذری جهرمی درباره عدم تطابق سرویس درخواستی و دریافتی کاربران و اینکه چرا اینترنت با سرعت ۱۶ مگابیت، تجربه ای در حدود ۴ مگ دارد، اظهار داشت: اگر سرویس ۱۶مگابیتی بخرید و کمتر از آن تحویلتان دهند، یعنی کم فروشی کرده اند، شکایتتان در ۱۹۵ ثبت کنید تا همکارانم آنرا پیگیری کنند.

به نتیجه کم فروشی در اپراتورها نرسیدیم
او همینطور درباره احتمال کم فروشی اپراتورهای همراه همچون همراه اول و ایرانسل اظهار نمود: شکایاتی دریافت کردیم، یک مرتبه هم تخلفاتی بود که رفع شد. اما انصافا اخیرا به کم فروشی سازماندهی شده در این دو اپراتور نرسیده ایم. اگر شواهدی دارید به ما در ۱۹۵ منعکس کنید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به اینکه بهترین اپراتور کدام است، توضیح داد: به سایت netsanjplus.ir بروید و آنجا بر مبنای موقعیت جغرافیایی، قیمت و کیفیت همه اپراتورها، به صورت آنلاین در اختیار شماست و می توانید مقایسه کنید.
آذری جهرمی در پاسخ به اینکه نقاط دیگر کشور چه زمانی از نسل پنج پشتیبانی می کنند، عنوان نمود برای سراسری شدن پوشش نسل پنج، دو تا سه سال زمان لازم است و درباره مضرات 5G هم اظهار داشت: ادعاهایی در این حوزه خواندن اما تابه حال هیچ منبع معتبر علمی، مضراتی برای نسل پنجم تلفن همراه به اثبات نرسانده است. پژوهشگران ما هم این مورد را پیگیری می کنند.
وی در پاسخ به تدبیری برای تبلیغات تولیدکنندگان در فضای مجازی اظهار نمود که مقوله تبلیغات چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی زیر نظر وزارت ارشاد است، اما درباره تبلیغات شرکت های نوپا و تسهیلاتی برای آنها اظهار داشت: اگر در طرح نوآفرین سازمان فناوری اطلاعات، ثبت نام نمایید، یک بسته مجانی تبلیغات به شما تعلق خواهد گرفت.

تبلیغ قمار باید تعطیل شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تبلیغ سایت های شرط بندی و قمار و حضور آنها در شبکه های تلویزیونی اظهار نمود: قمار اقتصاد ناسالمی است و از دید شرعی حرام است. عده ای را فربه و بسیاری را بیچاره می کند. تبلیغ قمار هم حتما اشکال دارد و باید تعطیل شود.
آذری جهرمی درباره اقدام برای بستن اینستاگرام که تصاویر مستهجن و خلاف عرف و شرع منتشر می کنند، اظهار نمود: خیلی از نرم افزارها با استفاده از رمزنگاری، امکان پالایش صفحات را برای اپراتورها غیر ممکن می کنند. البته تصور می کنم که دستگاه های مسئول در برخورد با ناهنجاری های اخلاقی در فضای مجازی، امکان شناسایی، تذکر یا برخورد با عوامل انتشار مطالب مستهجن در فضای مجازی را دارند. برخی شبکه ها هم قابلیت دریافت گزارش های مردمی و پالایش مطالب مستهجن را فراهم نموده اند.
وی در پاسخ به دلیل صفحات فیلترشده و راهی برای رفع فیلتر آنها توضیح داد: اگر شکایتی در زمینه فیلتر سایت ها دارید، باید آنرا در سایت دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، مستقر در دادستانی کل کشور ثبت کنید. آدرس سایت internet.it است.

شب ها از اینترنت خانگی استفاده کنید
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه تلاش ما در این چند سال این بوده که هزینه ارتباطات را بالا نبریم، اقتصاد بخش را رونق دهیم و خدمات مناسب را به مردم عرضه نماییم، درباره علت زود تمام شدن بسته های اینترنتی اظهار داشت: قیمت ها بالا نرفته، اما مصرف کاربران بالا رفته است. پیشنهادم این است که شب ها که منزل هستید، از اینترنت خانگی استفاده کنید تا هزینه هایتان متعادل تر شود.
آذری جهرمی در پاسخ به اعتراض یکی از کاربران مشغول در شرکت های اینترنتی و اینکه چرا از چند سال قبل قیمت اینترنت افزایش نیافته درحالی که هزینه های آنها بیشتر شده، توضیح داد: درست می گویید قیمت بالا نرفته اما مصرف کاربران بالا رفته و در نتیجه درآمدهای شما هم بالا رفته و پاسخگوی هزینه هایتان بوده است.
وی درباره علت افزایش قیمت لپ تاپ و موبایل و راهی برای رفع این مشکل اظهار نمود: دلیلش بالا رفتن قیمت ها نرخ ارز است، ما پیگیری می نماییم تا تولید گوشی ارزان قیمت و کیفیت مناسب ایرانی شتاب بگیرد و مشکل تا حدودی حل شود.1399/06/23
13:33:30
5.0 / 5
1710
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
devsoft