تیك تاك در انگلیس با محدودیت روبرو شد

تیك تاك در انگلیس با محدودیت روبرو شد

به گزارش توسعه نرم افزار مشاور ارشد نخست وزیر انگلیس اعلام نمود امكان دارد محدودیتهایی روی فعالیت های اپلیكیشن ویدیویی تیك تاك در این كشور وضع شود اما این برنامه شبكه اجتماعی مانند آمریكا هدف ممنوعیت كامل قرار نمی گیرد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، یک منبع مطلع به بلومبرگ اظهار داشت: بررسیهای دولت انگلیس احیانا به این نتیجه خواهد رسید که تیک تاک مانند هواوی تکنولوژیز تهدید بزرگی ایجاد نمی کند اما همچنان سفارش خواهد شد دولت مانع انتقال اطلاعات کاربران انگلیسی توسط تیک تاک به خارج از کشور شود.

اپلیکیشن اشتراک گذاری ویدیوی تیک تاک که متعلق به شرکت چینی بایت دنس است با انتقادهایی در مورد احتمال استفاده چین از این اپلیکیشن برای جاسوسی از اتباع بیگانه مبارزه می کند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با اشاره به تهدیدات امنیت ملی، به بایت دنس دستور داده است فعالیت های آمریکایی خویش را به فروش رساند اما سیاستمداران اروپایی تابحال از اقدامات مشابه خودداری کرده اند.

بایت دنس این ادعاها که توسط دولت چین کنترل می شود یا اطلاعات کاربرانش در خطر است را تکذیب کرده است. با این همه مدیرانش در انگلیس خویش را برای تفحص امنیتی بیشتر از جانب رگولاتورها و سیاستمداران این کشور آماده می کنند. آنها به خصوص نگران مقایسه شدن با هواوی هستند چونکه هر دو شرکت چینی هستند.

سخنگوی تیک تاک و سخنگوی مرکز ملی امنیت سایبر انگلیس در اینباره اظهارنظر نکردند اما سخنگوی دفتر بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اظهار نمود تصمیم بایت دنس در مورد دایر کردن یک دفتر مرکزی جهانی، یک تصمیم تجاری برای این شرکت است.

شرکت هواوی یک دهه برای حضور در زیرساخت ارتباطات انگلیس زمان سپری نمود اما بعد از تلاشهای دولت و قانونگذاران آمریکا و معرفی این شرکت بعنوان یک ریسک امنیتی، از مشارکت در شبکه های بی سیم نسل جدید طرد شده است. دولت انگلیس ماه گذشته دستور داد همه تجهیزات ۵G ساخت هواوی باید تا سال ۲۰۲۷ از این شبکه حذف شوند.

برخی از اعضای حزب جانسون نسبت به تیک تاک که به سرعت به رقیب جدی سایت ویدیویی یوتیوب گوگل تبدیل گشته است، ابراز نگرانی کرده اند. این اپلیکیشن که تنها در آمریکا بیشتر از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد به گزینه جدیدی برای نمایش استعدادهای جدید و همینطور درآمدهای تبلیغاتی تبدیل گشته است.

تام تاگنهات، یکی از قانونگذاران حزب محافظه کار انگلیس و رئیس کمیته امور خارجی پارلمان این کشور شهرت بایت دنس در داخل چین را زیر سوال برد و در توییتی نوشت: تیک تاک شکلی از بدافزار جاسوسی است.

تیک تاک به دنبال توسعه دفترش در لندن و تبدیل این شرکت بعنوان مقر بین المللی خود است اما هنوز هیچ تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بایت دنس اعلام نموده که اطلاعات کاربران را در آمریکا نگهداری می کند و یک بک آپ سنتر در سنگاپور دارد. تیک تاک اوایل ماه جاری اعلام نمود می خواهد پایگاه جدیدی در دوبلین راه اندازی کرده و اطلاعات کاربران اروپایی را در آنجا نگهداری کند.

رگولاتورها در اروپا تحقیقاتی را از تیک تاک شروع کرده اند اما به نظر می آید سیاستمداران اروپایی عجله ای برای ممنوعیت آن ندارند. فرانسه و آلمان اعلام نموده اند که چنین برنامه ای ندارند.

منبع:

1399/06/08
11:43:54
5.0 / 5
2165
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
devsoft