به دلیل ممنوعیت در آمریكا؛

كاربران وی چت از دونالد ترامپ شكایت كردند

كاربران وی چت از دونالد ترامپ شكایت كردند

توسعه نرم افزار: گروهی از كاربران وی چت در آمریكا به سبب ممنوعیت این پیام رسان از دونالد ترامپ شكایت كرده اند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از آسوشیتدپرس، بعضی از کاربران آمریکایی اپلیکیشن وی چت به سبب ممنوعیت این پیام رسان از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شکایت کرده اند.
چندی قبل رئیس جمهور آمریکا دستور اجرایی صادر کرد که به سبب آن وی چت در آمریکا ممنوع می شود.
این شکایت روز جمعه در سن فرانسیسکو و توسط اتحادیه کاربران آمریکایی وی چت و عده ای که ادعا می کنند برای کسب و کار و برقراری ارتباط با خانواده در چین به این اپ وابسته هستند، ثبت شده است.
شاکیان ادعا می کنند وابسته به وی چت یا شرکت مادر آن (هولدینگ تنسنت) نیستند. آنها در شکایت نامه خود از دادگاه فدرال آمریکا خواسته اند از اجرای دستور ترامپ جلوگیری کند برای اینکه قانون آزادی بیان کاربران آمریکایی را نقض می کند.
مایکل بین وکیل یکی از شاکیان در این زمینه می گوید: معتقدیم که بر طبق قانون اساسی دسترسی به اپلیکیشن و قابلیت های آن برای جامعه چینی- آمریکایی باید برقرار شود.
ترامپ در ۶ آگوست دستور داد تمام تراکنش های مالی با مالکان چینی وی چت و تیک تاک ممنوع شود برای اینکه آنها تهدیدی برای امنیت ملی به حساب می آیند. هرچند در کل این دستور شفاف نبود اما از ۲۰ سپتامبر اجرا می شود.


منبع:

1399/06/02
17:33:41
5.0 / 5
1999
تگهای خبر: آمریكا , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
devsoft