رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر داد

بازگشت بسته های پرمخاطب اپراتورهای همراه

بازگشت بسته های پرمخاطب اپراتورهای همراه

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود: دو اپراتور تلفن همراه بسته های اینترنتی بلندمدت و پرطرفدار حذف شده  خود را باز می گردانند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، از نیمه تیرماه سالجاری، کاربران در فضای مجازی از افزایش قیمت بسته های اینترنتی در اپراتورهای همراه اطلاع داده و به آن اعتراض کردند. این مورد منجر به واکنش حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- شد که اعلام نمود بالابردن قیمت اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف بوده و برخورد قانونی با اپراتورها شروع شده است.
بعد از آن فلاح جوشقانی از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به اپراتورها اطلاع داد و اعلام نمود جریمه نقدی قدم اول برای برخورد با تخلف صورت گرفته است و در صورت استمرار این مسئله، روال های دیگری همچون تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه و مواردی از این دست، از مصوبه های قانونی می باشد که می توان با استناد به آنها تخلفات را پیگیری کرد.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- هم بعد از آن عنوان کرد: وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات برای برخورد با این تخلف، اختیاری تا حد جریمه دو میلیارد تومانی را داشت که انجام شد. بعد از آن از دولت درخواست شد اختیارات بیشتری به این وزارتخانه بدهد تا بتواند با تخلفات، جدی تر برخورد کند.
به قول جهرمی، بر مبنای مصوبه ای که از جانب دولت صادر شد، در صورت برنگشتن بسته ها به حالت اول، اعمال جریمه روزانه حدود ۱۷ میلیارد تومان برای همراه اول و ۱۲ میلیارد تومان برای اپراتور ایرانسل در نظر گرفته شد. در نهایت به نظر می آید همانطور که جهرمی عنوان کرده بود، اپراتورها با جریمه های در نظر گرفته شده، ملزم به تبعیت از مقررات شدند.
در این راستا فلاح جوشقانی در توئیتر نوشت: دو اپراتور تلفن همراه بسته های اینترنتی بلندمدت و پرطرفدار حذف شده خویش را باز می گرداندند. توضیحات بیشتر را در مصاحبه با رسانه های جمعی به سمع و نظر مردم خواهیم رساند.
تا کنون بسته های پرمخاطب ایرانسل به اپلیکیشن این اپراتور بازگشته است. همینطور با عنایت به حجم گران فروشی اپراتورها به مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان که به قول وزیر ارتباطات توسط سازمان تنظیم مقررات به دست آمده و به سازمان تعزیرات ارسال شده است، باید دید اپراتورهای همراه چه برنامه ای برای جبران این خسارات به مردم دارند.1399/05/28
10:18:48
5.0 / 5
2295
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
devsoft