محكومیت آمازون در آمریكا به سبب فروش كالای معیوب

محكومیت آمازون در آمریكا به سبب فروش كالای معیوب

دادگاهی در ایالت كالیفرنیای آمریكا شركت آمازون را به سبب فروش باتری معیوب لپ تاپ محكوم به پرداخت غرامت كرد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ان بی سی نیوز، شرکت آمازون تولیدات متنوع شرکت های ثالث را بوسیله فروشگاه های آنلاین خود به فروش می رساند و تاکنون مسئولیت معیوب بودن این کالاها را نپذیرفته است. اما برای نخستین بار و به دنبال شکایت خریدار یکی از این کالاهای معیوب آمازون در دادگاه محکوم شده است.
تا قبل از این هم چندین بار از آمازون به همین علت شکایت شده بود، اما دادگاه با این استدلال که آمازون مسئول کنترل صحت تولیدات شرکت های ثالث نیست و تنها وظیفه تحویل آنها به گیرنده را بر عهده دارد، از محکوم کردن این شرکت خودداری کرده بود.
شاکی جدید آمازون دراین زمینه زنی به نام آنجلا بولگر است که باتری جدیدی را برای لپ تاپ خود از شرکت Lenoge خریداری نموده بود. اما این باتری در حین استفاده از لپ تاپ آتش گرفت و این امر منجر به سوختن جزئی بازوها و پاهای این زن شد. وی بلافاصله از آمازون شکایت نمود و بر طبق حکم اولیه دادگاه آمازون از هرگونه اتهامی تبرئه شد. اما به دنبال تجدیدنظرخواهی از حکم مورد اشاره آمازون برای کنترل سلامت و صحت تولیدات شرکت های ثالث نیز مسئول شناخته شد و محکوم گردید.
در حال حاضر مجلس قانون گذاری محلی ایالت کالیفرنیا نیز در حال برنامه ریزی برای تصویب قانون جدیدی است که برمبنای آن آمازون و سایر فروشگاه های آنلاین در مقابل کیفیت تولیدات شرکت های ثالث مسئول باشند.

1399/05/25
21:49:06
5.0 / 5
2127
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , برنامه , خرید
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
devsoft