غول های فناوری مقابل سیاست ترامپ وارد عمل شدند

غول های فناوری مقابل سیاست ترامپ وارد عمل شدند

توسعه نرم افزار: چندین شركت فناوری بزرگ آمریكایی شامل اپل، فیسبوك، آمازون و مایكروسافت به مبارزه حقوقی مقابل تصمیم ترامپ برای ممنوعیت صدور روادید جدید برای كاركنان خارجی موقتی پیوستند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، این گروه از دادگاه خواستند به صدای صنعت فناوری در شکایتی اضافه شوند که با این ممنوعیت مخالف است و اعلام نمودند ممنوعیت مذکور لطمه جبران ناپذیری به کسب و کارها و اقتصاد آمریکا وارد میکند.

رئیس جمهور آمریکا در ۲۲ ژوئن اطلاعیه ای صادر کرد که شماری از برنامه های ویزای غیرمهاجرتی شامل ویزای H-۱B برای مشاغل تخصصی مهارت بالا، ویزای H-۲B برای کارکنان غیرکشاورزی و ویزای L-۱ برای انتقالهای درون شرکتی را معلق کرد.

از جمله شرکتهای فناوری دیگری که در پرونده دادگاه فدرال در اوکلند کالیفرنیا مقابل این تصمیم شکایت کرده اند، شرکت ادوب، GitHub، اینتل و مایکروسافت دیده می شوند. ۵۲ شرکت به صورت جداگانه درخواست مشابه برای به چالش کشیدن اقدامات ترامپ در واشنگتن را مطرح کرده اند.

این گروه در اظهارنامه دادگاه نوشته اند که تعلیق برنامه های ویزای غیرمهاجرتی از طرف رئیس جمهور که ظاهرا برای پشتیبانی از کارکنان آمریکایی بوده است در واقع به این کارکنان، کارفرمایانشان و اقتصاد کشور لطمه می زند. بجای مصون نگه داشتن کارکنان آمریکایی از تهدید رقابت خارجی، تصمیم ترامپ موجب می شود شرکتها مشاغل تخصصی مهارت بالا را در خارج بکار بگیرند برای اینکه در داخل کشور تقاضا برای چنین مشاغلی از کاندیداهای موجود فراتر است.

گوگل، اسپاتیفای یو اس ای و بلومبرگ هم درخواست نمودند به شرکتهایی اضافه شوند که از دادگاه خواهان جلوگیری از اجرای سیاست جدید ترامپ شده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، انجمنهای صنعتی همچون اتاق بازرگانی آمریکا ماه گذشته برای جلوگیری از اجرای تصمیم رئیس جمهور این کشور شکایت کردند و روز جمعه ۲۲ ایالت و منطقه کلمبیا به مخالفت با موضع دولت در این پرونده برخاستند.

منبع:

1399/05/22
12:58:48
5.0 / 5
2141
تگهای خبر: آمریكا , برنامه , تخصص , حقوق
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
devsoft