اپل در آستانه دو تریلیون دلاری شدن

اپل در آستانه دو تریلیون دلاری شدن

ارزش سهام شركت اپل با ادامه روند صعودی اخیر، روز دوشنبه افزایش یافت و ارزش سرمایه بازار این شركت به مرز تاریخی دو تریلیون دلار نزدیك شد.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، ارزش سهام اپل قبل از آغاز معاملات ۱.۵ درصد افزایش یافت و حدودا در مقایسه با رکورد پایینی که در مارس داشت، دو برابر شده است. عمده صعود سهام سازنده آیفون بعد از انتشار نتایج مالی سه ماهه دوم صورت گرفت که بسیار قوی تر از حد انتظار بود. شرکت آمریکایی اپل درآمد ۵۹.۷ میلیارد دلار را برای سه ماهه منتهی به ۲۷ ژوئن سال ۲۰۲۰ گزارش کرد که بسیار فراتر از پیشبینی وال استریت بود و در همه محصولاتش همچون آیفون رشد فروش نشان داد.

بر مبنای آخرین قیمت نهایی، روند صعودی اخیر سهام اپل ارزش بازار این شرکت را به ۱.۹ تریلیون دلار رسانده است و اگر این شرکت بیشتر از پنج درصد دیگر صعود کند، از مرز دو تریلیون دلار عبور خواهد نمود.

روند صعودی سهام اپل، این شرکت را به ارزشمندترین شرکت جهان تبدیل نموده است و آرامکوی سعودی را که پیش از این صدرنشین بود، به زیرکشاند. اپل حالا ارزش بالاتری نسبت به مایکروسافت و آمازون دارد که در بازار سهام آمریکا در رتبه دوم و سوم قرار دارند و سرمایه بازار هر دو شرکت حدود ۱.۶ تریلیون دلار است. ارزش سهام اپل معادل حدود ۸۵ درصد از مجموع سرمایه بازار کل شاخص راسل ۲۰۰۰ است.

این سرمایه بازار عظیم به سازنده آیفون نفوذ بزرگی روی مجموع بازار سهام داده است و این شرکت ۶.۵ درصد در اس اند پی ۵۰۰ وزن دارد. همینطور مجموع وزن اپل و مایکروسافت بعنوان دو شرکت بزرگ در این شاخص، به بالاترین میزان در چند دهه اخیر رسیده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، با این وجود بعضی از تحلیل گران نسبت به صعود اخیر ارزش سهام اپل محتاطانه برخورد کرده اند. بانک امریکا مریل لینچ هفته گذشته اعلام نمود باآنکه دلیل زیادی برای عملکرد درخشان اپل وجود دارد اما این روند در آینده نزدیک احیانا پایدار نیست.

منبع:

1399/05/21
14:47:29
5.0 / 5
2341
تگهای خبر: آمریكا , آیفون , بازار , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
devsoft