در حمله اخیر به توئیتر؛

هكرها به دایركت ۳۶ نفر در توئیتر دسترسی پیدا كردند

هكرها به دایركت ۳۶ نفر در توئیتر دسترسی پیدا كردند

به گزارش توسعه نرم افزار توئیتر تایید كرده در جریان حمله هكری اخیر به حساب های صدها چهره معروف در این شبكه اجتماعی، هكرها توانسته اند به دایركت ۳۶ نفر دسترسی یابند كه یكی از آنها مقامی سیاسی در هلند بوده است.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از انگجت، هکرهایی که هفته قبل با هک کردن حساب های صدها چهره و شرکت مشهور در توئیتر توانسته بودند پیام هایی برای سرقت رمزارز منتشر کنند به دایرکت ۳۶ نفر دسترسی یافتند که یکی از آنها یک چهره سیاسی مشهور در هلند بوده است. اما آنها نتوانسته اند به دایرکت هیچ مقام سیاسی فعلی یا سابق آمریکایی دسترسی یابند.
پیش از این گمانه زنی هایی در مورد دسترسی هکرها به دایرکت های باراک اوباما و جو بایدن که حساب هایشان در جریان حمله اخیر هک شده بود، انتشار یافته بود. اما توئیتر در بیانیه خود اعلام نموده از ۱۳۰ حساب مورد حمله قرار گرفته، مهاجمان تنها به دایرکت های ۳۶ حساب دسترسی یافته اند که تنها یکی از آنها مقامی سیاسی با ملیت هلندی بوده و سایر این افراد در عرصه سیاست فعالیت ندارند.
توئیتر تصریح کرده تا به امروز هیچ نشانه ای وجود ندارد دال بر اینکه دایرکت هیچ مقام سیاسی فعلی یا سابق در آمریکا در حمله هکری اخیر هک شده باشد. منابع نزدیک به توئیتر در ایام اخیر مدعی شده بودند دایرکت گیرت ویلدرز رهبر حزب سیاسی آزادی هلند توسط هکرها هک شده و بیانیه جدید توئیتر هم عملاً این مسئله را تأیید می کند.
از جمله افراد مشهور دیگری که حساب هایشان در جریان این حمله به توئیتر هک شد می توان به باراک اوباما، جوبایدن، الون ماسک و بیل گیتس اشاره نمود. البته بیانیه توئیتر نشان داده است هکرها تنها توانسته اند به قابلیت ارسال پست جدید در این حساب های کاربری دسترسی یابند و قادر به مطالعه و دسترسی به پیام های دایرکت آنها نبوده اند.

1399/05/03
16:00:32
5.0 / 5
2451
تگهای خبر: آمریكا , شبكه , شركت
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
devsoft