اطلاعاتتان در معرض خطر است!

اطلاعاتتان در معرض خطر است!

كاربران فضای مجازی باید از كلیك كردن روی لینك های مشكوك و دانلود نرم افزار از منابع نامعتبر اجتناب و از نرم افزارهای امنیتی برای حفاظت مداوم سیستم های خود استفاده كنند.


به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، اپلیکیشن هایی با اهداف خاص می تواند توسط هکرها طراحی شود و در شبکه های اجتماعی با اسامی تحریک آمیز و اغواکننده به اشتراک گذاشته شود که حاوی یک بدافزار باشند و با باز کردن آنها امکان افشای اطلاعات شما وجود دارد. همین طور ارسال یک ایمیل آلوده یا جعلی بسیار ساده و بدون دردسر است و یک مهاجم بسادگی می تواند مبادرت به ارسال یک ایمیل آلوده کند.
نرم افزارهایی وجود دارند که قابلیت دسترسی به نرم افزار و سخت افزار گوشی مثل صندوق پیامک، دفترچه تلفن، دوربین و امکان ذخیره صدا را به هکر می دهند، بنا بر این همانطور که پلیس فتا هشدار می دهد، کاربران فضای مجازی باید در حفظ و نگهداری اطلاعات خود کوشا بوده و از نصب اپلیکشن های نامعتبر اجتناب کنند. همه کاربران فضای مجازی باید نرم افزارهای امنیتی مانند آنتی ویروس و فایروال به روز شده را در دستگاه متصل به اینترنت خود استفاده کنند.
با دسترسی هکرها به محتوای پیامک های فرد قربانی این امر نیز متصور است که شبکه اجتماعی یا ایمیل قربانی نیز مورد سوءاستفاده واقع شود و هکر می تواند با تغییر شماره تماس یا ایمیل پشتیبانی، اکانت شبکه اجتماعی قربانی را بطور کامل از دسترس وی خارج کند.
مجرمان سایبری برای گرفتن قربانی غالبا از راه انتشار تبلیغات و آگهی های جعلی با محتوای اغواکننده و موضوعات تامل برانگیز و به روز جامعه در شبکه های اجتماعی مختلف و فضای مجازی اهتمام در تشویق کاربران به نصب نرم افزارهای جاسوسی خود می کنند؛ برای مثال آگهی نرم افزار افزایش تعداد اعضای کانال یا گروه یکی از موضوعاتی است که بعضی کاربران فضای مجازی اعتماد کرده و به دام مجرمان سایبری گرفتار می شوند.
کاربران شبکه های اجتماعی به هیچ وجه نباید از منابع نامعتبر و نامطمئن مبادرت به دانلود، نصب و اجرای نرم افزار کنند و لازم است درصورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم کامپیوتری، با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره ها و راهنمایی کارشناسان جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند. البته نصب برنامه های نامعتبر و نرم افزارهای مخرب از فروشگاه هایی مانند گوگل پلی هم امکان پذیر است. همانطور که قبل از این، جعل نرم افزارهای امنیتی در گوگل پلی توسط نویسندگان بدافزار، منجر شده بود کاربران اطلاعات خودرا به این برنامه های مخرب بدهند.1399/04/30
15:20:08
5.0 / 5
3412
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
devsoft