آزمایش خودرو های خودران چینی در شانگهای

آزمایش خودرو های خودران چینی در شانگهای

به گزارش توسعه نرم افزار شركت پونی بزودی و بعد از دریافت مجوزهای لازم آزمایش خودرو های خودران خویش را در خیابان های شانگهای آغاز می كند.به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از تک نود، پونی اعلام نموده که در این حوزه با شهرداری شانگهای و برخی مقامات محلی سیاسی به توافق رسیده است.
پونی تعداد خودرو های خودران خود که مقرر است در این طرح آزمایشی مورد استفاده قرار بگیرند را اعلام نکرده است. ارزش این شرکت که دارای دفاتری در گوانگجو و سیلیکون ولی آمریکاست بیشتر از سه میلیارد دلار برآورد شده است.
این شرکت چینی همکاری هایی هم با شرکت تویوتا دارد و بیشتر از صد خودروی خودران تولیدی آن مسافتی بیشتر از ۲.۵ میلیون کیلومتر را در چین و آمریکا پیموده اند. البته خودرو های خودران تولیدی شرکت وایموی گوگل ده برابر این مسافت را طی کرده اند.
چین در سال های اخیر تلاشهای خود برای تولید خودرو های خودران را تشدید کرده است. همچون دیگر شرکت های نوپای چینی که در این حوزه فعال می باشند می توان به دیدی و آئوتوایکس که مورد پشتیبانی علی بابا است اشاره نمود. این دو شرکت در کنار پونی جز ده شرکت برتر نوپای فعال در زمینه طراحی و تولید خودرو های خودران هستند.
چندی قبل دیدی از برنامه ریزی خود برای تولید بیشتر از یک میلیون خودروی خودران تا سال ۲۰۳۰ اطلاع داد. قیمت هر یک از خودرو های خودران این شرکت هم اکنون در حدود ۱۴۳ هزار دلار است.

1399/04/22
23:08:33
5.0 / 5
2746
تگهای خبر: آمریكا , برنامه , شركت , گوگل
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
devsoft