آمریكا دو هكر چینی را به سرقت اطلاعات متهم كرد

آمریكا دو هكر چینی را به سرقت اطلاعات متهم كرد

توسعه نرم افزار: وزارت دادگستری ایالات متحده آمریكا روز پنج شنبه دو هكر چینی تحت حمایت دولت این كشور را به كوشش برای نفوذ به وب سایت، سرورها و زیرساخت های شركت های مختلف در جهان متهم كرد.



به گزارش توسعه نرم افزار به نقل از ایسنا، چندی قبل بود كه گزارش های متعددی در خصوص حملات سایبری گسترده از طرف هكرهای چینی كه گفته میگردد تحت حمایت دولت چین بوده اند، در فضای مجازی و رسانه های مختلف منتشر گردید كه نشان دهنده تلاش مجرمان سایبری و هكرهای چینی برای نفوذ و دسترسی به اطلاعات مهم و محرمانه سازمان و نهادهای دولتی و شركت های خصوصی بزرگ فعال در سراسر جهان بود.

حالا در تازه ترین گزارش های انتشار یافته در هكرنیوز، وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریكا از اعلام بهتان دو نفر به نام های ژوآ هوآ و ژانگ شیلانگ آگاهی داده است كه به نظر می آید از طرف دولت چین تحت حمایت و پشتیبانی بوده اند تا به اطلاعات زیرساخت های شركت های آمریكایی و خارجی فعال در جهان دسترسی پیدا كرده و به اهداف و برنامه های موردنظر خود دست بیابند.

بر اساس این بیانیه، هكرهای نام برده شده در طول سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۸ میلادی به بیشتر از ۴۵ شركت خصوصی و نهاد دولتی حمله كرده و به اطلاعات آنها دسترسی و نفوذ پیدا كرده اند و حجم زیادی از اطلاعات محرمانه، هویتی و مالی آنها را به سرقت برده و از آنها سواستفاده كرده اند.

این در حالی است كه پیشتر راب جویس، یكی از مقامات ارشد سازمان امنیت ملی آمریكا (NSA) در كنفرانس امنیت و در گفت وگویی با وال استریت ژورنال از حملات سایبری و فعالیت های اخیر هكرهای چینی برای نفوذ به نهادهای اطلاعاتی، دولتی، امنیتی و تحقیقاتی آمریكا آگاهی داده و خاطرنشان كرده بود كه این فعالیت های مشكوك در ماههای اخیر رو به رشد و افزایش بوده است. ایشان سپس سخنانش همین طور از احتمال حمله سایبری هكرهای چینی به زیرساخت های صنایع مختلفی همچون انرژی، بخش سلامت و درمان، مالی و بانكی و همین طور حمل و نقل سخن گفته و جزئیات و اطلاعات مرتبط دیگری را باز تشریح كرده بود.






1397/10/01
23:31:26
5.0 / 5
4587
تگهای خبر: آمریكا , برنامه , مجازی
مطلب توسعه نرم افزار را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در DevSoft
نظرات بینندگان DevSoft در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
devsoft